Asfalt Sezonuna Güçlü Hazırlık

​​​​​​​Manisa Büyükşehir Belediyesi, araç filosuna dahil ettiği yeni araçlar ile bu sezonki 1000 kilometrelik yol ve asfalt yapım hedefine ulaşmayı hedefliyor.

Asfalt Sezonuna Güçlü Hazırlık
banner43

Manisa Büyükşehir Belediyesi asfalt, yol bakım ve onarım hizmetlerinde kullanılmak üzere 3 yeni iş makinesini araç filosuna ekledi. Gerek beton yol gerekse de asfalt yol yapım işlerinde kullanılacak olan yaklaşık 2 buçuk milyon liralık iş makinelerinin tanıtımı Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırtık Şantiyesi’nde yapıldı. Araç tanıtımına Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanı Kurtuluş Kuruçay, Fen İşleri Daire Başkanı Uğur Topkaya ve İtfaiye Daire Başkanı Gürhan İnal katıldı. Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, araç filosuna eklenen yeni iş makineleri ile ilgili olarak 3 yeni iş makinesinin yaklaşık maliyetinin 2 buçuk milyon lira olduğunu belirterek, “1 adet finişer (asfalt serim makinesi) 2 adet silindir filomuza katılmış oldu. Bu yatırımlar yeni sezona hazırlık çalışmaları. 4 adet de damperli havuz kasa tır için çalışmalarımız var. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün onay verdi. Geçen sene 2 aylık bir sürede 2 buçuk milyon metrekare, 350 kilometreyi geçkin bir asfalt hizmetimiz oldu. Tamamen kendi personelimiz ve iş makinelerimizle birlikte bu senede başkanımızın hedefleri kapsamında bin kilometrelik sathi kaplama hedefimiz var. Bununla ilgili altyapı, mıcır ihalesini yaptık, bitti. İller bankasından kredi teminleri hazırlandı. Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanı Kurtuluş Kuruçay ile birlikte Tüpraş’a giderek bitüm fiyatları düşmüş durumdayken toplu alım gerçekleştirebilir miyiz ona bakacağız. Sadece sathi kaplama ve sıcak asfalt değil, beton yolu de ilk uygulayan iller arasındayız. Yüzde yüz yerli olması sebebiyle önceliklerimiz arasında. Bu sezon sonuna kadar 200 kilometrelik beton yol hedefimiz var. Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Beton yolda hedefimiz Haziran’da başlayıp Kasım sonuna kadar 6 aylık süreçte 200 kilometre yolu tamamlayabilmek. Sathi kaplamada da 17 ilçemizde toplam bin kilometre hedefimiz. Hedeflerimiz büyük. Kurtuluş başkanımız tüm mesaisini personelle birlikte harcıyor. Hedef büyük ama biz de güçlü bir belediye ve daireyiz. 220 personeli olan ciddi bir iş makinesi filosu olan 4 şantiyesi olan bir daireden bahsediyoruz. Cengiz Ergün başkanımız da bize güvendi. Sağ olsun iş makinelerinin alınmasına onay verdi. 4 adet daha tırın alınma işlemleri devam ediyor. Onlar da beton yol yapımında aktif olarak görev alacaklar. Biz de elimizden gelenin fazlasını bu ekiple, arkadaşlarımızla beraber gerçekleştirmeye çalışacağız” dedi.

“Araç filomuzu güçlendirmeye devam edeceğiz”

Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanı Kurtuluş Kuruçay ise geçen sezon yapılan çalışmaları hatırlatarak, 2 ay gibi bir sürede 350 kilometrelik yolun sathi kaplamasını tamamladıklarını hatırlatarak, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün bu hedefi bu sezon 800 kilometreye çıkardı. Çünkü bu sene başkanımızın da destekleriyle yaklaşık 4 aylık bir çalışma süremiz olacak. Sathi kaplama çalışmalarımızın yanında kendi ekiplerimizi kullanarak beton yol yapımında ne gibi teknikler izleyebiliriz, bu konuda çalışmalarımızı tamamladık. Bu konuda başkanımızın destekleriyle İller Bankası kredisiyle beton yolda kullanılmak üzere asfalt serici dediğimiz 1 adet finişer, bunun yanında sıkıştırmada kullanacağımız 2 adet silindirin de alımını tamamladık. KDV teşviklerinden ve Devlet Malzeme Ofisi’ye yapılan pazarlıklar sonrası yapılan alımlarda kazandığımız indirim ile üst yapılarda kullanacağımız mıcır serici damtrak dediğimiz araçları filomuza katmaya devam edeceğiz. Bu noktada başkanımızın hedefi olan yaklaşık 800 kilometrelik sathi kaplama ve 200 kilometrelik beton yol hedefiyle birlikte 2020 yılında yol yapım çalışmalarındaki hedefimiz tam olarak bin kilometredir. Başkanımızın destekleriyle birlikte ekip olarak bu çalışmaların altından kalkacağımıza şüphemiz yoktur. Bu yönde çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu. Yapılan konuşmaların ardından Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, araç filosuna katılan 3 yeni iş makinesinde incelemelerde bulunarak yetkililerden araçlar hakkında bilgi aldı. Öztozlu daha sonra personelle bir araya geldi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4