Atatürk Bulvarına Ay Yıldız Anıtı

Atatürk Bulvarına Ay Yıldız Anıtı
banner43


Atatürk Bulvarına Ay Yıldız Anıtı

Turgutlu’da Atatürk Bulvarının Koza Pazarı yenileme çalışmaları kapsamında alana Ayyıldız Anıtı yerleştirildi. Turgutlu Belediyesi tarafından yaptırılan anıt vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştı.

Geçtiğimiz aylarda Atatürk Bulvarının Koza Parkı civarında başlanan yenileme çalışmalarının son aşaması kapsamında kavşağa Turgutlu Belediyesi tarafından yaptırılan Ayyıldız anıtı yaklaşık 1 saat süren bir çalışmanın ardından yerleştirildi.

Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürü İbrahim Pekiyi, Belediye Başkanı Özel Kalem Müdürü İbrahim Sudak ve belediye ekibi ile anıtı yapan firmanın yetkililerinin bulunduğu Ayyıldız anıtının yerleştirilmesi çalışmalarını vatandaşlarda izledi.

Turgutlu Belediye Başkanı Serhat Orhan, “Şehrimizin en önemli caddesi olan Atatürk Bulvarı’nın Ankara Asfaltı ile Koza Pazarı’na kadar olan bölümü ekiplerimizin çalışmaları neticesinde tamamen yenileyerek daha modern bir görünüme kavuşturulmuştu. Bu çalışmanın devamı niteliğinde olan Atatürk Bulvarı 2. etap yenileme çalışmaları da tamamlandı. Son olarak Koza Pazarı Kavşağı meydan düzenleme çalışmalarına başlanmıştı. Meydanda yol ve kaldırımlarla ilgili işlemler tamamlanırken kavşağa Turgutlu’yu simgeleyen bir eser kazandırmak için yaptığımız çalışmalarımızda sona erdi. Artık Turgutlu’da Ayyıldız anıtımız var ve Turgutlu’nun simgelerinden birisi olacaktır” dedi.

Ayyıldız Anıtının oldukça güzel olduğunu belirten vatandaşlar ise herkesin bu anıta sahip çıkmasını istediler ve özelliklede sürücülerin araç sürerken dikkatli olmalarını ve anıta çarpmamaları için yetkililerin gerekli önlemleri almalarını dile getirdiler.

[gallery link="file" ids="8619,8620,8621,8622"]
Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2013, 19:38

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4