Atatürk'ü Anma Töreni

Atatürk'ü Anma Töreni
banner43
Atatürk’ü Anma Töreni

Mustafa Kemal Atatürk ebediyete intikal edişinin 75. Yıl dönümü olan 10 Kasım 2013 günü olan bu gün Turgutlu’da düzenlenen etkinliklerle anılıyor.

Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası etkinlikleri kapsamında bu gün sabah 50. Yıl alanında düzenlenen çelenk koyma merasimi sorasında, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda, Turgutlu Anadolu Lisesi tarafından bir Anma töreni düzenlendi.

Anma törenine Turgutlu Kaymakamı Nazmi Günlü, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Sönmez, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Simav, Garnizon Komutanı vekili Jandarma Komutanı Yüzbaşı Levent Türker, resmi erkan müdürleri ve temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Program 1 dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşının okunması ile başladı. Daha sonra Turgutlu Anadolu Lisesi Edebiyat öğretmeni Hatice Demirtaş tarafından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapıldı.

Demirtaş “10 Kasımların Atatürk’ün 57 yıllık hayatını, mücadelesini, milletimize kazandırdıklarını ve kazandırmak istediklerini doğru anlama bakımından  önemi büyüktür. Mustafa Kemal Atatürk, savaşlardaki başarılarıyla büyük asker, yönetimiyle büyük bir devlet adamı, görüşlerindeki sağlamlık, doğruluk, geçerlilik, uluslararası ilişkilerde güvenirlilik, barış ve insan severlik değerleri ile de evrensel bir kişidir. O yalnız bir asker, ileri görüşlü bir devlet adamı değil, aynı zamanda büyük bir devrimci ve düşünce adamıydı” dedi.

Yapılan günün anlam ve önemini belirten konuşma sonrasında Turgutlu Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri tarafından hazırlanan oratoryo gösterisi ile tören sona erdi.

[gallery link="file" ids="9162,9163,9164,9165,9166,9167,9168,9169"]
Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2013, 11:06

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4