Atatürk’ün Fotoğrafçısı Ethem Tem’in Eserleri Sergilendi

Turgutlu’nun düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıldönümü kutlamaları kapsamında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafçısı Ethem Tem’in özel koleksiyonu ile Ethem Tem Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren eserlerden oluşan sergi açıldı.

Atatürk’ün Fotoğrafçısı Ethem Tem’in Eserleri Sergilendi
banner43

Turgutlu Belediyesi Kültür Merkezi’nde açılışı gerçekleştirilen sergide konuşan Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, özel çalışmaları Turgutlulular ile paylaşmaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti.

           Turgutlu Belediyesi, Afyonkarahisar Belediyesi ve Afyonkarahisar Atatürkçü Düşünce Derneği işbirliğiyle 7 Eylül Turgutlu’nun Kurtuluşu’nun 96. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında Turgutlu Belediyesi Kültür Merkezi’nde fotoğraf sergisi açıldı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafçısı Ethem Tem’in özel koleksiyonu ile Ethem Tem Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren eserlerden oluşan serginin açılışına CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, Kaymakam Uğur Turan, Garnizon Komutanı Personel Albay Kenan Peşternik, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Jandarma Komutanı Binbaşı Muhammed Evren, Atatürkçü Düşünce Derneği Turgutlu Şube Başkanı Mehmet Halıcıoğlu, siyasi parti ilçe başkanları, daire müdürleri, sivil toplum örgütleri, bürokratlar ve vatandaşlar katıldı. Serginin açılış konuşmasını yapan Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Afyonkarahisar’dan Turgutlu’ya uzun bir yolculukla gelen fotoğrafların birbirinden özel kıymetli eserler olduğunun altını çizerek, “Elbette Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğraflarını çekmek gibi çok özel bir vazifeyi yerine getirerek, kendi objektifinden bu neslimize Gazimiz’in hatıralarını ulaştıran Rahmetli Ethem Tem’i saygıyla ve minnetle anıyoruz. Bugüne daha da anlam katan eserleri görmemizin yanı sıra Ethem Tem Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda da dereceye giren fotoğrafları görme imkanı bulduk. Kurtuluş mücadelesinin en önemli topraklarından Afyonkarahisar’dan Afyonkarahisar Belediyesi’ne ve ADD Şubesi’ne de ayrıca teşekkür ediyor, emeği geçenleri kutluyorum” dedi. Yoğun katılımın olduğu sergide eserler tek tek incelenirken, etkinlik kültür merkezi içerisinde gerçekleştirilen kokteylle sona erdi.

Kaynak: Turgutlu Belediyesi Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4