Başkan Çetin Akın’dan 1 Mayıs Mesajı

​​​​​​​Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü  dolayısıyla mesaj yayınladı.

Başkan Çetin Akın’dan 1 Mayıs Mesajı
banner43

Mesajına tüm emekçilerin bayramını kutlayarak başlayan Başkan Çetin Akın, 1 Mayıs’ın eşitliği, adaleti, birlik ve dayanışmayı temsil ettiğini söyledi.

“İşçi ve emekçilerimiz her dönem mücadele ve dayanışma örneği gösterdiler”

Tarihsel süreç içerisinde işçi ve emekçilerin her dönem sömürü, haksızlık ve adaletsizliğe karşı mücadelesini sürdürdüğünü ifade eden Başkan Akın, 1 Mayıs’ın alın teriyle emeklerini ortaya koyan tüm emekçilerin günü olduğunu ifade etti. Başkan Akın, “Her yıl 1 Mayıs’ta işçi ve emekçilerimizin alın teriyle harcadıkları emeklerin, eşitsizliğe, haksızlığa, sömürü düzeni ve adaletsizliğe karşı gösterdikleri kararlı mücadelelerini kutluyoruz. Emeğin değersiz görüldüğü, sömürü düzeninin hakim kılınmaya çalışıldığı ilk süreçten itibaren emekçilerimiz tarihe geçen bir mücadele ve dayanışma örneği gösterdiler, göstermeye de devam ediyorlar. Toplumsal hayatın her alanında evde, işte, okulda, tarlada, bahçede emek harcayan emekçilerimizin sayesinde üretip, büyüyoruz ve emeğin kutsal değerini gelecek nesillere taşıyoruz. İşçi ve emekçilerimizin özveriyle gösterdikleri emekler aynı zamanda bizlerin birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunu da pekiştiriyor.

Korona virüs salgını nedeniyle şu anda ne yazık ki birçok işçi ve emekçi kardeşimiz çalışamıyor, üretemiyor ve kazanamıyor fakat bu salgın tehlikesi ortadan kalktığında, sağlıklı günlere tekrar ulaştığımızda emekçilerimiz işlerinin başına dönecekler ve üretmeye, akıttıkları alın teri ile emeklerini yeniden kazanmaya devam edecekler.

Dünyada ve ülkemizdeki tüm emekçi kardeşlerimizin daha özgür, hak ettikleri tüm haklarla birlikte daha iyi çalışma koşullarına sahip olacakları, hastalık ve ölüm tehlikesi yaşamayacakları, barış ve güvenle çalışacakları bir yaşam diliyorum. Ekmeğini alın teri ve emekle kazanan tüm işçi ve emekçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü can-ı gönülden kutluyorum” dedi.

Kaynak: Turgutlu Belediyesi Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4