Başkan Çetin Akın’dan Berat Kandili Mesajı

​​​​​​​Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Çetin Akın’dan Berat Kandili Mesajı
banner43

Mesajında Berat Kandili’nin dünyaya, ülkemize, milletimize sağlığı, hayırları, güzellikleri getirmesini dilediğini belirten Başkan Çetin Akın, bu mübarek günde manevi değerlerimizin öneminin bir kez daha anlaşıldığını, birlik ve beraberlik ruhumuzun pekiştirildiğini söyledi.

Başkan Akın mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Berat kelimesi kurtulmak, aklanmak, temiz ve suçsuz olmak anlamlarına geliyor. Kendimize ayna tuttuğumuz, özeleştiri yapabilme imkanına sahip olduğumuz bu günde Allah-u Teala’nın yüce kudretine sığınacağız. 2020 yılı ne yazık ki bizler için güzel bir başlangıç olmadı. Elazığ ve Malatya’da yaşanan depremlerde maalesef birçok yurttaşımızı kaybettik. Aldığımız şehit haberleri ülkemizi yasa boğdu ve şimdi de tüm dünya coğrafyasını etkisi altına alan korona virüs salgını ile mücadele ediyoruz. Yaşadığımız bu acılar, felaketler bizlere sağlığın, birliğin, beraberliğin, mutluluğun, dayanışmanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlatıyor.

11 Ayın Sultanı mübarek Ramazan Ayına sayılı günler kala beraberlik ruhumuzun, paylaşımlarımızın en yüksek olacağı bu günlerde Ramazan Ayının müjdecisi Berat Kandili’nin tüm dünyaya, İslam Alemine ve insanlarımıza sağlık, mutluluk, huzur, bereket getirmesini diliyorum. Tüm İslam Alemi’nin, ülkemizin Berat Kandili’ni en içten dileklerimle kutluyorum.”

Kaynak: Turgutlu Belediyesi Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4