BAŞKAN ERGÜN IRLAMAZ'A EL ATTI

BAŞKAN ERGÜN IRLAMAZ'A EL ATTI
banner43
MANİSA Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, katıldığı canlı yayında Turgutlu’ya yapılacak olan projelerin müjdelerini verdi. Ergün Turgutlu’ya yapılacak olan projeler ile ilçenin büyük bir ivme kazanacağını belirtti.

IRLAMAZ YENİLENECEK

Turgutlu’da otopark, pazaryeri ve meydan projesinin ihaleye çıkacağını ve çalışmaların başladığını dile getiren Başkan Cengiz Ergün, Ovacık Yaylası’nda da güzel çalışmalar yapacağını belirterek “Orada atıl durumda olan Gençlik merkezi alanı var. Burayla ilgili hemen proje talimatı verdik ve projesi bitti. Şu anda her şeyi hazır. Orada futbol sahası, gençlere eğitim verilebilecek 7 günlük paket programlar, izcilik kamplarının yapılabileceği, futbol takımlarının kampa gönderilebileceği çok güzel bir proje hazırlandı” diye konuştu.

Turgutlu Belediyesi’nin karşısındaki eski belediye binasının restorasyonunun geçmiş dönemlerde başladığını ancak yarım kaldığını ifade eden Başkan Ergün, “Geçtiğimiz haftalarda orada inceleme fırsatı bulduk. Büyükşehir olarak oranın restorasyon işini üstlendik. Oranın startını hemen vereceğiz” dedi. Irlamaz Vadisi’nde de çalışmalar yapılacağını belirten Başkan Ergün, “Yeni aydınlatma projelerinin hazırlanması suretiyle, oyun grupları, yürüyüş yollarının düzenlenmesiyle yeni bir Irlamaz’ı daha hayata geçireceğiz. Bunu 2015 hedeflerimiz arasına koyduk” şeklinde konuştu.

En önemli projelerden bir tanesi kavşak

Turgutlu için en önemli yatırımlardan bir tanesinin kavşak projesi olduğunu kaydeden Başkan Ergün, “Turgutlu’nun girişinden başlayarak, battı-çıktı şeklinde değil, 1,5-2 kilometrelik tünel şeklinde bir kavşak projemiz var. Bu projeyi hayata geçirerek Turgutlu’nun en büyük sorunlarından bir tanesini ortadan kaldırmak istiyoruz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2015, 16:19

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4