Başkan Şirin “Doğru Olanı Yapmaya Devam Edeceğiz” 

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) tarafından geçtiğimiz günlerde yenilenen Selvilitepe eski su vanası deposunda yapılan çalışmaların önemini anlatma adına Turgutlu Belediyesi hizmet binası önünde sergilenmeye başladı.

Başkan Şirin “Doğru Olanı Yapmaya Devam Edeceğiz” 
banner43

Değişim esnasında öngörülen süreden daha kısa sürede tamamlanan çalışmanın Turgutlu’nun bugünü ve yarına önemli bir imza niteliğinde olduğunu belirten Başkan Şirin, “Yapılan hizmet ve yatırımlar göz boyamak değil gerçek manada yapılması gereken çalışmalardır. Biz doğru olanı yapmaya devam edeceğiz" dedi.

         MASKİ Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı’nca, Turgutlu’nun Selvilitepe Mahallesi’nde geçtiğimiz günlerde hayata geçirilen eski ve sık sık arızalara neden olan içme suyu vana sisteminin modernizasyon çalışması sonucunda ortaya çıkan eski vana sistemi Turgutlu Belediyesi hizmet binası önünde sergilendi.    Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin de Manisa Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Şube Müdür Vekili İbrahim Kara ve MASKİ İlçe Şefi Melikşah Erzik ile birlikte eski su vanasının sergilendiği alanda inceleme yaptı. Yapılan çalışmanın ne kadar önemli bir çalışma olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Turgay Şirin yaptığı açıklamasında şunlara yer verdi, “Şuanda Turgutlu’muzda Manisa Büyükşehir Belediyemiz ve MASKİ Genel Müdürlüğü’müzün yaptığı çalışmalarla ilgili yine bir teşhir noktasındayız. Bilindiği üzere MASKİ Turgutlu’muzda değerli hemşerilerimizin sağlıklı ve kaliteli içme suyunu kullanabilmeleri adına alt yapı yatırımlarını hız kesmeden sürdürdü. Gerekli noktalardaki çalışmaları da hala devam ediyor. MASKİ Genel Müdürlüğümüz ile birlikte yenilenen eski vanaları ve boruları daha önce belediyemizde ve Atatürk Bulvarı’nda teşhir ederek, kamuoyuyla paylaşmıştık. İşte bugün de geçen hafta su kesintisi yaşanması gereken Selvilitepe’de ana taşıyıcı hattının eski vanalarını teşhir ediyoruz. Yaklaşık 9 saatlik su kesintisine sebebiyet veren çalışmamızı neden yaptığımızı göstermek adına böyle bir teşhir noktası oluşturduk. Kaldı ki değişim esnasında 12 saat öngörülen ve duyurusu yapılan su kesintisi, ekiplerin gece boyu yoğun mesaisiyle daha erken saate alınmış ve su daha erken saatte verilmiştir.  Artık yapılan çalışmalarda biz göz boyama değil, gerçek manada yapılması gereken o hizmetlerin yapıldığını göstermek adına ve bunun bir zorunluluk olduğunu gördük. Zira bu konu çok speküle edildi çok konuşuldu. Burada şunun altını da çizmek isterim ki su kesintisi belirlenen saatte gerçekleştirilecekken, halkımızın önlem alma noktasında yüklenmesi neticesinde su depolarındaki seviye azalmıştır. Doğal bir sürecin yaşandığı noktada halkımız elbette yapılan işin önemini kavramıştır. Geçmişten bugüne uzandığımızda miladı dolan sistem yenilenmiştir. Vatandaşlarımızın sağlıksız su içtiği ve değişmesi gereken bu vanalarla, taşıyıcı görevi üstlenen boruların artık hijyenik ve sağlıklı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliyoruz” dedi.

Alt Yapı Ciddi Bir Değişim İçerisinde

       Başkan Şirin konuşmasına şöyle devam etti, “Burada özellikle Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne ve MASKİ Genel Müdürlüğü’müze halkımız adına teşekkür ediyorum.  Turgutlu’nun alt yapısı gerçekten çok ciddi bir değişim içerisinde. Bizim bu çalışmalarımız tespit ettiğimiz her noktada devam da edecek. Yani söylediğimiz bir söz vardı ‘bedeli ne olursa olsun doğru yapmaya talibiz’. Doğruyu yapmaya devam edeceğiz. İşte içme suları ile ilgili çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Vatandaşlarımız bu yapılan çalışmanın ne anlama geldiğini buraya gelip gördüğünde eminim ki çok daha net anlayacaktır. Bu zorunluluğu çok daha net tespit edeceklerdir. Önümüzdeki süreçte de böylesi örnek çalışmalar devam edecek. Çalışmalarda emeği geçen başta Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun ile özveriyle çalışan tüm herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: Turgutlu Belediyesi Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4