Başkan Şirin “Turgutlu'nun Mirasına Sahip Çıkmak Boynumuzun Borcudur”

Başkan Şirin, Turgutlu'da restorasyon çalışmaları devam eden eski belediye hizmet binasını inceledi.

Başkan Şirin “Turgutlu'nun Mirasına Sahip Çıkmak Boynumuzun Borcudur”
banner1

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, restorasyon çalışmalarının sonrasında ihtişama kavuşan ve ardından iç donanım çalışmalarının başladığı eski belediye hizmet binasında incelemelerde bulundu. Kent tarihine ışık tutacak kültür-sanat merkezine dönüştürmeye hazırladıkları binayı eskisinden çok daha güzel bir ihtişama kavuşturmanın gururunu yaşadıklarını söyleyen Başkan Şirin, “Şehrimizin en güzel yerinde çok uzun yıllardır harabe şekilde ümitsizce bekleyen ve neredeyse varlığı dahi unutulan binada hayal dahi edilemeyeni hayata geçirdik. Hemşerilerimizin emanetlerini emin ellerimizle geleceğe taşımak her zaman boynumuzun borcudur” dedi.

       Turgutlu Belediyesi Eski Hizmet Binası, tarihe ışık tutacak donanıma kavuşurken, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin de Kent Müzesi Sorumlusu Mehmet Gökyayla ile birlikte çalışmaları yerinde inceledi. Restorasyonuyla hayata dönen bina içerisinde tasarım çalışmalarının ardından uygulamaya başladıklarını belirten Başkan Şirin, “Turgutlu Belediyesi olarak Turgutlu'muzun çok değerli bir mirası olan Eski Belediye Hizmet Binası'nda başlattığımız iç donanım çalışmalarımızda artık sona yaklaştık. Burada kültür etkinliklerinden, söyleşilere, sergilerden, konferanslara kadar birçok etkinliği gerçekleştirebilme imkanı sunacağız. Kaldı ki bugüne dek sergi ve kitap tanıtımı etkinlikleri noktasında binamızı halkımıza açtık. Bundan sonra da burası bir anlamda da Kent Müzemiz'in tamamlayıcı olacak. Bir Kent Müzesi olmasa bile müze gibi kendi kendisini sergileyecek bir çalışma ile de eski Belediye binası Turgutlu tarihine ışık tutacak. Yeni yılla birlikte kültür ve sanatın kalbi bu tarihi atmosfere sahip muhteşem mekanımızda atacak”

Bir Hayale Daha Hayat Verdik

         Bir şehrin tarihine sahip çıkmanın o şehri geleceğe taşıyacağını belirten Başkan Şirin, “Şehrimizin en güzel yerinde çok uzun yıllardır harabe şekilde ümitsizce bekleyen ve neredeyse varlığı dahi unutulan Eski Belediye Hizmet Binamız'da hayal dahi edilemeyeni hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Biz bir hayale hayat verdik. Bu binadaki muazzam değişim ve yenilik üretken belediyecilik anlayışımızın en somut örneğidir. Bu güzelliklerin ilk adımı restorasyon çalışmasıyla birlikte attığımız Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün'e hemşerilerim adına teşekkür ediyorum. 'Turgutlu hizmetlerin en iyisin hak ediyor' dediğimiz günden bugüne ilçemizde çok şey değişti. Köklü tarihe sahip ilçemizde hemşerilerimizin emanetlerini emin ellerimizle geleceğe taşımak her zaman boynumuzun borcudur” dedi.

Kaynak: Turgutlu Belediyesi Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4