BAYBATUR: TEŞEKKÜRLER MANİSA

BAYBATUR: TEŞEKKÜRLER MANİSA
BAY
AK Parti İl Başkanı Murat Baybatur, Cumhurbaşkanı Adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Manisa’da gerçekleştirdiği mitingde Cumhuriyet Meydanını hınca hınç dolduran ve Erdoğan’ı büyük bir coşku ile karşılayan Manisalılara teşekkür etti.
AK Parti İl Başkanı Murat Baybatur, Partisinin tüm milletvekillerinin imzası ile 12’nci Cumhurbaşkanlığına aday gösterdiği Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Manisa’da gerçekleştirdiği mitingde Cumhuriyet Meydanını hınca hınç dolduran Manisalılara teşekkür etmek için yazılı bir açıklama yaptı. Başkan Baybatur açıklamasında “Milletin adamı Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Manisa’mızda bu zamana kadar yaptığı her mitingi bir önceki mitinginden daha coşkulu bir şekilde gerçekleşiyor. En son 20014 Mart seçimleri öncesinde aynı yerde yaptığı mitinge büyük ilgi gösteren Manisalı hemşerilerimiz, bu kez Cumhurbaşkanı adayı olarak geldiği Manisa’mızda, Başbakan olarak yaptığı son mitingine de vatandaşlarımız daha çok ilgi daha çok coşku gösterdi.”ifadelerini kullandı.
VATANDAŞLAR BAŞBAKAN ERDOĞAN’A NEDEN İLGİ GÖSTERİYOR
Başbakan Erdoğan’a gösterilen ilgi ve coşkunun nedenleri olduğunu ifade eden Başkan Baybatur, bu nedenleri ise şöyle sıraladı; “Milletimiz, Türkiye Cumhuriyeti devletini ve milli birliğini temsil eden bir kişiyi yani Başbakanımızı cumhurbaşkanı olarak ilk defa kendisinin seçeceği bir aday olması. Bu seçim, değişim, demokrasi, açıklık ve refah iradesi ile tutuculuk, vesayetçilik, kapalılık ve ekonomik oligarşi odakları arasında yapılacak bir seçim olması. Eski Türkiye’den eser bırakmamaya karar veren Başbakanımızın Yeni Türkiye için ortaya koyduğu hedeflerin milletimizce benimsenmesi. Ülkemizdeki bütün farklılıkları bir zenginlik olarak kabul eden milletimiz, bu farklılıkları ile bir birini seven, birbirine kenetlenmiş, kendine güvenen özgür, sorumlu ve erdemli insanlarıyla yeniden dünyanın medeniyet merkezi olan yeni bir Türkiye’yi istemesi.  Biz Ak Parti ailesi olarak, geleceğimizin peşindeyiz. Bizim mayamızda birlik beraberlik ve kardeşlik vardır. İşte bunu gören Manisalı hemşerilerimiz bir ve beraber olduğumuzu en önemlisi de kardeş olduğumuzu ortaya koymak adına Başbakanımızın her yaptığı mitingine böylesi ilgi ve coşku gösteriyor. Bunun yanında partimiz kurulduğu günden beri kendisine şiar edindiği bir mesele daha var. Aziz milletimiz, bizim devlet felsefemizin ruhunu teşkil eden ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ ilkesine olan inancımızı benimsediği için partimize ve Başbakanımıza ilgi duyuyor. Cumhuriyeti biz kurduk diyenlere inat biz de diyoruz ki bu cumhuriyeti bir parti değil millet kurdu, sahibi de bir parti değil milletimizdir dediğimiz için milletimiz bize karşı teveccüh gösteriyor. Bu aziz milletimiz şunu iyi biliyor ki, Türkiye artık siyasi ve ekonomik kriz endişesi içinde olan bir ülke değil, herkesin geleceğe güvenle baktığı bir ülke konumuna gelmesinde Başbakanımızın çok büyük ve aktif rol üstlendiğini bildiği için bize sevgi duyuyor. Yasakların kalktığı temel hak ve özgürlüklerin verildiği, Türkiye’yi ileri demokrasi ile tanıştıran Başbakanımıza olan güvenlerinden dolayı meydanlar doluyor. Tüm bu saydıklarımız önemli olduğu kadar en önemlisi olarak kabul ettiğim, ülkemizin en büyük sorunu olan terör belası yüzünden binlerce şehit verdiğimiz analarımızın gözyaşı bir daha akmasın, analarımız ağlamasın diyerek başlattığı çözüm süreci ile analarımızın gözyaşını dindiren Başbakanımıza olan vefa borcunu ödemek istedikleri için meydanlar tıklım tıklım doluyor.”
“MİLLETİMİZ ERDOĞAN’I CUMHURBAŞKANI GÖRMEK İSTİYOR”
Dünya lideri, milletin adamı, Hakk’ın aşığı, milyonların umut ışığı, uzan adam Erdoğan’ın cumhurbaşkanı olmasını istedikleri için Manisalıların mitinge akın akın geldiklerini dile getiren Başkan Baybatur açıklamasını şöyle tamamladı. “Hava sıcaklığının 40 derecenin ütünde olmasına rağmen miting alanında Başbakanımızı sabırla ve coşkuyla bekleyen ve dikkatlice dinleyen vatandaşlarımızın gönlünde Başbakanımızın sevgisi olmamış olsaydı orada onları hiçbir kuvvet tutamazdı. Böylesi bir sıcağa rağmen Başbakanımızı cumhurbaşkanı olarak görmek istedikleri için miting alanını dolduran ve Başbakanımızı coşkuyla karşılayan öncelikle Manisalı hemşerilerimize teşekkür etmek istiyorum. Başbakanımızın mitingine katılarak Başbakanına ve cumhurbaşkanı adayına sahip çıkan STK temsilcileriyle Dernek başkanlarına ve yöneticilerine teşekkür ediyorum. Bayram dolayısıyla tatilini yarıda kesip mitinge katılan hemşerilerimize, dağda, bayırda, ovadaki tarlasında çalışmayı bırakarak sırf milletin adamı Erdoğan için mitinge gelen çiftçilerimize, iş yerinin kepengini kapatarak gelen esnafımıza ayrıca teşekkür ediyorum. İşçi ve memur kardeşlerimize, engelli olmasına rağmen Başbakanımızı engelli dostu olarak gören, canı gönülden seven tüm engelli kardeşlerime teşekkür ediyorum.  Partimizin İl ve İlçe Yönetimleriyle İl-İlçe Gençlik ve Kadın kollarına, partimizin köy ve mahalle başkanlarına, sandık başkanlarıyla sandıklarda görev alacak olan üyelerimize ve sandık müşahitlerine teşekkür ediyor, tüm Manisalı hemşerilerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

 

 
Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2014, 12:30

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4