Belediye Personelinden Örnek Davranış

Turgutlu Belediyesinde çalışan personel parkta bulduğu 2 milyon değerindeki içerisinde para, dolar, euro ve çek bulunan çantayı zabıtaya teslim etti.

Belediye Personelinden Örnek Davranış
banner43

Turgutlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü personeli Durmuş Uğur, sulama yaptığı Ergenekon Mahallesindeki Osmangazi Parkı’nda bulduğu ve içinde yaklaşık 2 milyon değerinde para, dolar, euro ve çek bulunan çantayı zabıtaya teslim etti. 

Turgutlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü personeli Durmuş Uğur, Çarşamba günü Ergenekon Mahallesi Osmangazi Parkı’nda bulduğu ve içinde 172 bin Türk lirası, 1450 Euro, 1001 dolar ve 1 Buçuk Milyon'un üzerinde çek bulunan çantayı Turgutlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerine teslim ederek örnek bir davranış sergiledi. Zabıta ekipleri, olayla ilgili tutanak tutarken, çantanın, Manisa ve İzmir'de akaryakıt istasyonları bulunan Mahsun Örge'ye ait olduğunu belirledi. Tutanaklar eşliğinde çanta sahibi olan Mahsun Örge’ye teslim edilirken, Belediye personeli Durmuş Uğur ise yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Turgutlu Belediyesi'nde park ve bahçeler çalışanıyım. Osmangazi Parkı'nda sulama yapıyordum. 2 bayan, 1 erkek ve 1 çocuk yukarıdan gelerek parkta banklara oturdular ve çantayı koydu, yanında poşette vardı. Onlar otururken bende sulama yapıyordum. Beyaz bir taksi geldi, biraz hızlı konuşma oldu. Ben döndüm ve sulama işimi yapmaya devam ettim. Arkama yeniden baktım kimse kalmamış. Sonra tekrar bakınca çantayı gördüm. 2 saat bekledim ama gelen olmadı. Kimse gelmeyince Zabıtayı aradım. Zabıta ile birlikte gelerek burada kayıt altına aldık” dedi.

Belediye Müjdeli Haberi Verdi

Çantasının bulunmasından ve teslim edilmesinden dolayı son derece mutlu olduğunu ifade eden Mahsun Örge ise “Dün akşam Osmangazi Parkı'nda otururken cenaze nedeniyle kardeşlerimle bir araya gelip İzmir'e gitmemiz gerekti. Kardeşimi beklerken o anda telefon geldi ve aracımız gelir gelmez hemen aracımıza binerek yola çıktık. O heyecanla o anda çanta orada kaldı. Akşam 19.00 civarları çantayı sordum. Arabada dediler, baktık arabada da yok. Bu arada nerededir diye düşündük meğerse parkta kalmış aklımıza geldi. Karakola gittik, belediye çalışanı var oraya bakalım dedik.  Belediyeye zabıtaya geldik müjdeli haberi bize verdiler. Çok teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Kaynak: Turgutlu Belediyesi Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4