Beyaz bayraklarına kavuştu

Beyaz bayraklarına kavuştu
okul

Manisa Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulunda düzenlenen 2013-2014 Yılı Beyaz Bayrak Teslim Töreninde ödül almaya hak kazanan okullara “Beyaz Bayrakları” verildi. Törene İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, İl Halk Sağlığı Müdürü Ziya Tay, Yunus Emre İlçe Müdürü Recep Şengül, Müdür Yardımcısı Fevzi Yüksel, Müdür Yardımcısı İsmail Koç ile beyaz bayrak almaya hak kazanan okul müdürleri ile öğrencileri katıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliği ile Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okulların temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi. Yaşam kalitesinin yükseltilmesi, yeterli eğitim almış, sağlıklı nesiller yetiştirilmesi amacı ile 10/11/2010 tarihinden geçerli olmak üzere 4 yıl süreyle “Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarında Uygulanacak Beyaz Bayrak İşbirliği Protokolü” kapsamında yapılan denetimler sonucunda İlimizde toplam 59 okul Beyaz Bayrak almaya hak kazandı. Okullarını, temizlik ve sağlığa uygunluk konusunda daha iyi düzeye çıkarılması adına yaptıkları çalışmalardan dolayı kutlayan İl Milli Eğitim Müdürü Altınsoy, “Beyaz Bayrak” alan ve almak için başvuruda bulunan okul müdürlerine ve çalışanlarına teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy,  “Okulların temizlik ve sağlık bilgisi konusunda teşvik edilmesini amaçlayan Beyaz Bayrak projesinde toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesinin yanı sıra yaşam kalitesinin yükseltilmesinin hedeflendiğini hatırlattı.  Okullarımızda yapılan bu denetimleri Manisa Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ziya Tay ve ekibiyle beraber yapıyoruz. Müdürlüğümüze vermiş oldukları destekten dolayı kendilerine ve ekibine teşekkür ederim” dedi.

Törende konuşan İl Halk Sağlığı Müdürü Ziya Tay, temizlik ve hijyen kurallarına uyarak bayrak almaya hak kazanmış okullara teşekkür ederken, temizliğe önem veren okulların Manisa’da daha da artması temennisinde bulundu.
Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2014, 10:40

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4