Bu Kezde Kamyon Garajı Esnafı Büyükşehir'e Karşı Eylem Yaptı

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde Kamyon Garajı esnafı, Manisa Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu uygulamalar nedeniyle garajın girişini trafiğe kapatarak eylem yaptı.

Bu Kezde Kamyon Garajı Esnafı Büyükşehir'e Karşı Eylem Yaptı
banner43

Turgutlu'da sürekli yaşadıkları şikayetlerle gündeme gelen Kamyon Garajı esnafı, şikayetlerine çare bulunmayınca Manisa büyükşehir belediyesine karşı eylem yaptı. Daha öncede Turgutlu Yaş Sebze ve Meyve Hali esnafı Manisa Büyükşehir belediyesine karşı eylem gerçekleştirmişti.

Büyükşehir yasasıyla birlikte Turgutlu Belediyesi Kamyon Garajı, Manisa Büyükşehir Belediyesi bünyesine dahil edilmişti. Yıllardır sorunun yaşanmadığı kamyon garajı Büyükşehir'e geçtikten sonra sıkıntılar baş göstermeye başladı. Garaj esnafı hem artan kiralardan, yapılmayan temizlikten dert yanarken kamyoncuların artık garaja uğramadığını ifade etti.

Büyükşehir bünyesinde yer alan Manulaş'a devredilen Turgutlu Kamyon Garajı esnafı bugün eylem yaptı ve garajın girişini TIR ile kapattı. Fahiş kira artışının yanı sıra garaj temizliğinin yapılmaması esnafın sabrını taşırdı. Çöplerin toplanmadığı, temizliğin yapılmadığı garajda esnaf garaja ulaşımın olmadığını da ifade etti.

Esnaflar adına konuşan Mustafa Yılmaz;" Çöp temizleyen yok, kira artışları oldukça fahiş, bir şehiriçi minibüs hattı bile yok. Büyükşehir'e geçtikten sonra kamyon garajı atıl durumda kaldı. Artık kamyoncu garaja girmiyor, hem giriş fiyatları yüksek hemde komisyon vermemek için araçlarını buraya getirmiyorlar. Ya fabrikacılara direkt temas kuruyorlar yada araçlarını şehrin başka noktaları park ediyorlar. Garaj esnafı evine ekmek götüremez hale geldi, iş yok, temizlik yok, zam var" dedi.

Kamyon garajına gelerek esnafa destek olan CHP Turgutlu İlçe Başkanı Yakup Çilel'de açıklamalarda bulundu. Çilel; "Burada ki sıkıntıları biliyorduk, Büyükşehir'in Turgutlu temsilcisiyle görüştük, sorunları ve sıkıntıları aktardık ancak çözüme ulaşmadı. Büyükşehir Belediyesi ve Turgutlu Belediyesi bu konuyla ilgilenmeli, sorun yaratmak değil sorun çözmek yöneticiler işi" ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Kamil TEKMEN

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2018, 14:31

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4