Büyükşehir ve MASKİ, Sağanak Yağış ve Fırtına Uyarısına Karşı Alarmda

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü, 10 Aralık ila 12 Aralık tarihleri arasında Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan sağanak yağış ve fırtına uyarısı sonrasında tüm ekipleri ile tüm hazırlıklarını yaptı.

Büyükşehir ve MASKİ, Sağanak Yağış ve Fırtına Uyarısına Karşı Alarmda

MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün talimatları doğrultusunda, görev sahaları içinde mesai mefhumu gözetmeden çalışacaklarını belirtti.

Manisa Büyükşehir Belediyesi ile Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde etkili olması beklenen yağışlı hava ve fırtına uyarısı sonrasında tüm saha ekipleri ile teyakkuza geçti. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama sonrasında hazırlıklarını tamamlayan Büyükşehir ve MASKİ, 7/24 vatandaşın yaşayabileceği herhangi bir soruna karşı alarma geçmiş durumda bulunuyor. Büyükşehir Belediyesi bünyesinde İtfaiye, Kent Estetiği, Yol Yapım, Bakım ve Onarım, Fen İşleri ile Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlıkları, MAKOM bünyesinde toplanan Kanalizasyon, İçme Suyu, Elektrik Makine ve Malzeme İkmal ile Abone İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri görev için hazır bir şekilde bekleyerek gelen adreslere hızlı bir şekilde müdahale edecek. 185 Numaralı Çözüm Merkezi de yağış ve fırtına süresince 7/24 hizmet verecek.

“Biz her türlü sorunla mücadeleye hazırız”

Kanalizasyon Daire Başkanı Mümin Deniz, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan sağanak yağış ve fırtına uyarısının ardından MAKOM olarak tüm ekipleriyle planlamalarını yaptıklarını belirterek, “Büyükşehir Belediyemize bağlı daire başkanlıkları ile MASKİ Afet Koordinasyon Merkezi (MAKOM) bünyesinde olası taşkın ve yaşanabilecek her türlü senaryoya hazırız. Ekiplerimiz gece-gündüz demeden 10 Aralık ve 12 Aralık tarihlerinde yaşanabilecek her türlü sıkıntıya anında müdahalede bulunacak. Biz her türlü sorunla mücadeleye hazırız” dedi.

“17 ilçemizde vatandaşlarımızın güvenliğini ve refahını sağlamak için mesai mefhumu gözetmeden çalışacağız”

MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün talimatları doğrultusunda Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan sağanak yağış ve fırtına uyarısına yönelik tüm birimleri ile görevlerinin başında olduklarını vurgulayarak, “Görevli ekiplerimiz uyarı yapılan günler boyunca teyakkuz halinde olacak. Gönül ister ki böyle durumlar hiç yaşanmasın, ancak doğal afetler de adı üzerinde hayatımızın bir gerçeği. Görev sahamız içinde 17 ilçemizde vatandaşlarımızın güvenliğini ve refahını sağlamak için mesai mefhumu gözetmeden çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4