Büyükşehir Zabıtasından Turgutlu'da Kaçak Sebze ve Meyve Denetimi

Manisa Büyükşehir Belediyesi Hal Denetim ekipleri, Turgutlu'da kaçak meyve ve sebze girişini önlemek amacıyla denetim gerçekleştirdi.

Büyükşehir Zabıtasından Turgutlu'da Kaçak Sebze ve Meyve Denetimi
banner43

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kaynak Geliştirme ve İştirakler Dairesi Başkanlığı Hal Denetim ekipleri, Turgutlu ilçesine kaçak meyve ve sebze girişini önlemek amacıyla denetim gerçekleştirdi.

Sağlık ve hijyenin önemini tüm dünyanın bir kez daha anladığı koronavirüs salgını ile mücadele günlerinde vatandaşların kontrollü sebze ve meyveye ulaşmasını amaçlayan Manisa Büyükşehir Belediyesi, ilçe giriş çıkışlarında denetimlerini sıklaştırdı. Kaynak Geliştirme ve İştirakler Dairesi Başkanlığı Hal Denetim Ekipleri bu kapsamda Turgutlu ilçesinde sebze ve meyve taşımacılığı yapan araçları durdurdu ve Hal Kayıt Sistemi'nden gerekli kontrolleri sağladı. Ürünün cinsi, miktarı ve nereye gideceği konusunda kontrollerini yapan Turgutlu Hal Denetim Ekipleri, Hal Kayıt Sistemi'ne bildirim yapılmadan taşınan ürünler hakkında da tutanak tuttu.  Üretici ve tüketicilerin korunması ve ilçeye kaçak sebze-meyve girişinin önlenmesi amacıyla denetimlerin devam edeceği belirtildi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4