Çepnidere Muhtarı Girgin, "Cengiz Ergün Köyümüze yapılabilecek en büyük yatırımı yaptı"

MASKİMASKİ Genel Müdürlüğü, 154 Mahalle Projesi kapsamında Turgutlu’nun Çepnidere Mahallesinde yürüttüğü 18 kilometre altyapı, 55 bin metrekare de üstyapı işini tamamladı.

Çepnidere Muhtarı Girgin, "Cengiz Ergün Köyümüze yapılabilecek en büyük yatırımı yaptı"

Altıyla, üstüyle yepyeni bir çehreye kavuşan Çepnidere Mahallesi de MASKİ farkını yaşadı.

154 Mahalle Projesi ile kırsal yerleşim yerlerini sağlıklı altyapı ile tanıştıran Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Turgutlu’nun Çepnidere Mahallesinde yürüttüğü çalışmaları tamamladı. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde hayata geçirilen proje kapsamında mahallede 10 kilometre kanalizasyon, 8 kilometre de içme suyu hattı döşendi. Ardından mahallede 55 bin metrekare de üstyapı çalışması yapılarak, Çepnidere de sağlıklı alt ve üstyapıya kavuşturuldu.

“Kimsenin cesaret edemediği hizmete Cengiz Başkanımız cesaret etti”

Mahalle Muhtarı İnan Girgin, “Öncelikle Cengiz Başkanımıza hizmetleri nedeniyle çok büyük bir teşekkürü hak ediyor. Köyümüze yapılabilecek en büyük yatırımı yaptı. Altyapı; su ve kanalizasyon, üstyapı büyük bir sıkıntıydı bizim için. Daha önce dere yataklarından sürekli yağmurlardan sonra lağım kokusu oluyordu. Şu anda öyle bir sıkıntımız yok. Başkanımıza şimdiden çok teşekkür ediyoruz. 15 milyon liralık bir yatırımdan bahsediyoruz. Kırsal mahallelere yapılabilecek en büyük yatırım alt ve üstyapı yatırımdır. Şu anda bizim herhangi bir sıkıntımız yok. Her şeyimiz tamamlanmış durumda. Kimsenin cesaret edemediği hizmete Cengiz Başkanımız cesaret etti” dedi.

“Her şey için Cengiz Başkanıma teşekkür ediyoruz”

Mahalle sakini Ertan Akpınar, “Daha evveli köyümüz toz, topraktan geçilmiyordu. hatta deremizden Lağım suları akıyordu. Her şey için Cengiz Başkanıma teşekkür ediyoruz. Şu anda çok güzel oldu” dedi.

“Büyükşehir Belediyesine minnettarız”

Bir diğer mahalle sakini Süleyman Arık, “Eskiden derelerimizden pislik akıyordu. Yollarımız bozuktu. Büyükşehir Belediyesine minnettarız. Bizim bütün ihtiyaçlarımızı gördüler. Hiçbir sıkıntımız kalmadı” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4