ÇEPNİDERE’DE DERE TEMİZLİK MESAİSİ

​​​​​​​MASKİ Genel Müdürlüğü, Turgutlu ilçesine bağlı Çepnidere Mahallesi’nde 850 metrelik alanda dere temizlik çalışmasına başladı.

ÇEPNİDERE’DE DERE TEMİZLİK MESAİSİ
banner43

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde dere yataklarının günlük hayatı olumsuz bir şekilde etkilememesi için dere temizlik çalışmaları gerçekleştiriyor. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen çalışmalar ile vatandaşlar rahat bir nefes alıyor. Bu kapsamda, Turgutlu ilçesine bağlı Çepnidere Mahallesi’nde 850 metrelik alanda dere temizlik çalışması başlatıldı. Çalışma tamamlandığında rüsubattan temizlenen dere yatağında su akışı sağlıklı hale gelecek.

Islah çalışması rahat bir nefes aldırdı

MASKİ Genel Müdürlüğü, daha önce Çepnidere Mahallesi’nde yürüttüğü çalışmalar kapsamında, 113 metre betonarme U kesit ve 27 metre menfez imalatına imza attı. Can ve mal güvenliğini tam anlamıyla koruma altına almak için 226 metrelik panel çit imalatı da gerçekleştirilen mahalle yıllardır beklediği hizmete kavuşmuştu.

“Mahalle sakinleri çalışmalardan memnun”

Çepnidere Mahalle Muhtarı Tayfun Girgin, “Dere yatağımız içerişinde otlar ve kargılar çıkıyor. Bu durum, yağışlı havalarda suyun düz bir hat üzerinde gitmesine engel oluyor. Yürütülen çalışma ile suyun yönü sabitlenecek. Daha önce yapılan dere ıslah çalışmamız ile de birçok sıkıntımız çözülmüştü. Mahalle sakinleri çalışmalardan memnun” dedi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2018, 16:33

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4