Çetin Akın "9 Ayda 7 Milyon TL Tasarruf Ettik"

​​​​​​​Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Turgutlu Belediyesi Encümen Salonunda ulusal ve yerel basın temsilcileriyle bir araya geldi.

Çetin Akın "9 Ayda 7 Milyon TL Tasarruf Ettik"
banner43

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününde bir araya geldiği ve gazetecilerin önerisiyle her ay yapılması planlanan basın toplanlatılarının ilkini Turgutlu Belediyesi Encümen Salonunda gerçekleştirdi. Toplantıda Başkan Akın’a Başkan Yardımcıları Fırat Honaz ve Evren Erbaş Ser de eşlik etti.

“Öncelik Yerel Esnaf”

Toplantı daha sonra karşılıklı soru-cevap şeklinde devam etti. Başkan Akın alışveriş festivali tarzında bir çalışmalarının olup olmayacağı sorusuna yanıt olarak “Benim önceliğim Turgutlu’da yerel esnafın kazanması. Ekonomik olarak sıkıntılar yaşayan yerel esnafımızın kazanacağı her türlü projenin içinde oluruz. Ancak Turgutlu’nun dışından gelecek, burada benim esnafımın işini kesecek, yöresel yemekler tarzında çalışmalara izin vermeyeceğiz. Ayrıca bu tarz işleri hijyen ve sağlık açısından da sıkıntılı.”dedi.

“Yeni sezonda hedefimiz yeni statta oynamak”

Yapımı devam eden yeni statla alakalı olarak sorulan bir soruya Başkan Akın: “ İnşaatı yapan firmayla sürekli görüşme halindeyiz. Hedefimiz yeni sezonda maçlarımızı yeni statta oynamak. Yapılan çalışmalarda bu şekilde devam ediyor.”şeklinde cevap verdi.

“Sahipsiz Canlıların Ölüm Sebebi Gençlik Hastalığı”

Perşembe günü Selvilitepe Mahallesinde 3 sahipsiz canlının öldüğü olayla ilgili de açıklamalarda bulunan Başkan Akın: “ Belediyemiz veterineri tarafından yapılan incelemede sahipsiz canlıların ölüm sebebinin gençlik hastalığı olduğu ortaya çıktı. Gençlik aşısı yapılması gerektiği ve bu aşıları olmadığı için öldüklerini öğrendik. Bu konuyla alakalı bu aşıların eksik olduğu canlıları toplayarak hem gençlik aşılarını hem kısırlaştırmalarını yapıp yine topladığımız bölgeye bırakacağız. Kanunen yapabileceğimiz bu.”

“9 Ayda 7 Milyon TL Tasarruf”

Başkan Akın 9 ayık süreçte yapılan tasarruflarla ilgili soruya: “Gereksiz harcamaların tamamını bitirdik. İhaleleri canlı yayınlamaya başladık. Bu sayede hem tüm Turgutlu halkı ne yapıyoruz, paraları nereye harcanıyor görmeye başladı hem de ihalelerimize ilgi arttı. Mesela önceki dönem yapılan taş döşeme ihalesinde 8.60 olan metrekare işçilik rakamı bizim ihalemizde 3.49’a düştü. 7 aylık süreçte hesap işleri müdürlüğümüzün verdiği rakam 7 milyon tl tasarruf yapıldığı. Ayrıca kasamızda paramız var. İşçilerimizin maaşlarını öderken zorlanmıyoruz. 2019 yılına kadar esnaflarımıza olan borçlarımızın tamamını ödedik. İyi yolda gidiyoruz.”

“Turgutluspor’da Hedef Play Off”

Cumartesi günü oynanacak Turgutluspor-Kocaeli maçını ve sezonu değerlendiren Başkan Akın: “Önemli bir maç oynayacağız. Kazanarak yolumuza devam etmek istiyoruz. Şuan 2. sırada ve Play-Off potasındayız. Ben sezon sonunda da bu takımın Play-Off’ta olacağına inanıyorum.”dedi.

Kaynak: Turgutlu Belediyesi Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4