Çıkrıkçı Futbol Sahasının Yapımı Devam Ediyor

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun söz verdiği futbol sahası hızla yükseliyor.

Çıkrıkçı Futbol Sahasının Yapımı Devam Ediyor
banner43

              Turgutlu'ya bağlı Çıkrıkçı Mahallesine, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 480 kişilik tribünlü Sentetik Futbol Sahası yapımına başlandı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2014 yılında ilçe belediyesi tarafından zemin iyileştirilmesi yapılan, sonrasında herhangi bir çalışmanın yapılmadığı Çıkrıkçı Sahası'nın tamamlanacağının sözünü vermesi üzerine ihaleye çıkan sahada çalışmalar başladı.

               Çıkrıkcı Mahallesi Muhtarı Ömer Eryılmaz "2014 yılında çalışmaları başlanan, sonrasında ise uzun süre çalışmalarına ara verilen futbol sahamız, Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun tamamlanacağının sözünü vermesi sonrasında hızlı bir şekilde başladı. Mahallemizde 2 amatör küme takımı yer almakta. Ayrıca tesisimizden çevredeki 10 mahalle ve diğer kulüplerimizde faydalanabilecekler. Yapımında emeği geçen başta Gençlik ve Spor bakanımız olmak üzere herkese teşekkür ediyorum" dedi.

               Yaklaşık 8 bin 500 metrekare alan üzerinde inşaa çalışmaları başlayan Çıkrıkçı Sentetik Futbol Sahası projesinde, 4 soyunma odası, hakem odası, sağlık odası, kafeterya, müdür odası, ışıklandırma ve kazan dairesi ile 480 kişilik kapalı tribün yer alıyor.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4