ÇOCUKLARININ TEDAVİSİ İÇİN YARDIM BEKLİYORLAR

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde yaşayan 5 çocuklu Nezahat ve Haşim Suer çifti, 11 aylıkken kızartma yağından yanan 2 yaşındaki oğulları Serkan Suer’in tedavisi için destek bekliyor.

ÇOCUKLARININ TEDAVİSİ İÇİN YARDIM BEKLİYORLAR
banner43

Annesinin mutfakta yemek yaptığı sırada arkasından gelen ve üzerine tavadaki kızgın kızartma yağını devirerek ağır şekilde yanan ve ölüm tehlikesi atlatan 2 yaşındaki Serkan’ın, 50 bin TL’yi bulan tedavisi için anne ve babası hayırseverlerden ve devletten destek bekliyor. 1 yıldır çocuklarının tedavisini kendilerinin karşıladıklarını ama yeni uygulanacak olan tedavinin kendileri için yüksek olduğunu belirten Nezahat ve Haşim Suer çifti tek isteklerinin oğullarının iyileşmesi olduğunu bildirdiler.
 Oğlu Serkan’ın daha 1 yaşına girmeden yeni yeni yürümeye başladığı sıralarda mutfakta yemek yaparken, üzerine kızartma yağı döküldüğünü söyleyen Anne Nezahat Suer “Bu olay sonrasında 2 ay hastanede tedavi gördük. Doktorlar ölüm riskinin yüksek olduğunu söylediler ama oğlum hayata tutundu. Sürekli olarak hastanelere gidiyoruz ve tedavisini yaptırmaya devam ediyoruz. En son geçtiğimiz hafta götürdüğümüz İzmir’deki hastanede bize yüksek gelen bir rakam istendi. Tedavi için 15 bin ile 50 bin TL arasında bir tutar gideceği ve yeni bir tedavi yöntemi uygulanacağı söylendi. Bu rakamı karşılayamayacağımızı söyledik. Şuan ne yapacağımızı bilemiyoruz. Yardım severlerden çocuğuma yardım bekliyorum” dedi.
Turgutlu’da asgari ücretle işçi olarak çalışan 33 yaşındaki baba Haşim Suer, “kirada oturuyorum. Aldığım para ile ancak geçinebilirken bir yandan da çocuğumun tedavisini yaptırmaya çalışıyorum. Benim tek istediğim çocuğumun tedavisi için yardım yapılması. Hayırsever vatandaşlarımızın yardım bekliyorum. Çocuğumun yüzü düzelsin başka bir şey istemiyorum” dedi.

Kaynak: Kamil TEKMEN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4