Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dijital Tırı 9-12 Mart'ta Manisa’da

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı İzmir Bölge Müdürü Mehmet Akseki, Vali Yaşar Karadeniz’i ziyaret ederek 09-12 Mart 2021 tarihleri arasında İlimizde faaliyet gösterecek olan Dijital Tır hakkında bilgi verdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dijital Tırı 9-12 Mart'ta Manisa’da

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı İzmir Bölge Müdürü Mehmet Akseki, Vali Yaşar Karadeniz’i ziyaret etti. Akseki ziyarette, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın hayata geçirdiği Türkiye’nin milli, tarihi, kültürel, bilimsel ve teknolojik zenginliklerinin dijital sunumlarla anlatılacağı ve 09-12 Mart 2021 tarihleri arasında 12:00-20:00 saatleri arasında Cumhuriyet Meydanında ziyarete açık olacak Dijital Tır hakkında Vali Karadeniz’e bilgi verdi.

Vali Karadeniz, Dijital Tırı Ziyaret Etti

Vali Yaşar Karadeniz, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın hayata geçirdiği Dijital Tırı ziyaret etti.

Ziyarette, harekete duyarlı ekran, 3 boyutlu sanal kutu, yeşil perde ve sihirli ayna deneyim alanlarını inceleyen Vali Karadeniz, Türkiye’nin milli gururu İnsansız Hava Aracı (İHA) ile animasyon bir uçuş deneyimi ve altıncı nesil ultra deniz sondaj gemimiz olan Fatih Sondaj Gemisinin hologram şovu gösteriminin de gerçekleştirildiği Dijital Tırı ziyaret eden çocuklarla da sohbet etti.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4