Devlet hastanesinde doktor sıkıntısı baş gösterdi

Devlet hastanesinde doktor sıkıntısı baş gösterdi
banner43
yenhastne2

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde 300 Yataklı Devlet Hastanesinde doktor sıkıntısı baş gösterdi.

İlçemizde geçtiğimiz yıl eylül ayında hizmete giren ve bölgenin en modern hastanelerinden biri olma özelliğini taşıyan 300 Yataklı Devlet hastanesinde doktor sıkıntısı yaşanmaya başladı.

Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde devlet hastanesinde görev yapan nöroloji doktoru yıllık izine çıkmış ve yerine bakacak başka doktor olmadığı içinde nöroloji hastaları büyük sıkıntı yaşamış. Turgutlu Devlet Hastanesine giden acil nöroloji hastaları ise ilçe dışında bulunan başka hastanelere sevk edilmişlerdi.

Turgutlu Devlet hastanesinde şimdide diğer bölümlerde doktor sıkıntısı yaşanmaya başladı. Özellikle nöroloji bölümünde doktor olmaması ile birlikte beyin cerrahisi, göğüs cerrahisi, çocuk cerrahisi, kardiyoloji gibi bölümlerinde süren doktor sıkıntıları hastaların ve hasta yakınlarının canını sıkıyor.

Nöroloji, beyin cerrahisi, göğüs cerrahisi, göğüs cerrahisi, çocuk cerrahisi, kardiyoloji gibi önemli bölümlerin bazılarında doktor olmaması bazılarında ise tek doktorun bulunması hasta yakınları tarafından tepki topluyor.

Bölgenin en modern hastanesine bu şekilde görüntülerin yakışmadığı belirten hasta yakınları “Biz yakınlarımız şifa bulsun diye Turgutlu Devlet Hastanesine geliyoruz. Ama Nöroloji, beyin cerrahisi, göğüs cerrahisi, göğüs cerrahisi, çocuk cerrahisi, kardiyoloji gibi tıbbı bölümlerin bazılarında ya doktor yok yada tek doktor görev yapıyor. Ama 150 bin nüfuslu bir ilçede 300 yataklı bir hastanede bölümlerde tek doktorun bulunması çok üzücü. En az her bölümde ikiden fazla doktor bulunması lazım. Yetkililer sesimizi duysunlar” dedi.

Şu anda 300 yataklı devlet hastanesinde görev yapan ve canla başla çalışan doktorlara da teşekkür eden hasta yakınları, bir çok bölümde tek doktor olmasına rağmen bu doktorlarımız gecesini gündüze katarak hastalarımıza yardımcı oluyorlar. Görev yapan doktorlarımıza çok teşekkür ederiz” dediler.

 
Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2013, 14:11

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4