Devlet Hastanesinde nöroloji doktoru sıkıntısı

Devlet Hastanesinde nöroloji doktoru sıkıntısı
banner43
yenhastne2

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde nöroloji hastaları sıkıntılı. İlçemiz devlet hastanesinde noroloji bölümünde doktor bulunmaması veya nöroloji bölümüne doktor personelinin yetersiz olması hastaları ve hasta yakınlarını sıkıntıya sıkıyor.

Bilindiği gibi geçtiğimiz yıl Eylül ayında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, tarafından hizmete sokulan 300 yataklı devlet hastanesinde nöroloji doktoru sıkıntısı yaşanıyor.

300 yataklı devlet hastanesin de Nöroloji bölümünde bir tek Uzm.Dr. Mehmet Sel’in bulunması ve onunda bayramdan önce yıllık iznine çıkması devlet hastanesinde nöroloji bölümüne gelen hastaların ilçemiz dışına sevk olmasına sebep oluyor.

İlçemiz 300 yataklı devlet hastanesinde bir tane bile nöroloji uzmanının bulunmaması çok düşündürücü şeklinde konuşan nöroloji bölümüne gelen hastalar ve hasta yakınları, “Önemli olan hastane yapmak değil önemli olan hastalara bakacak doktor yetiştirmek. Biz hastalarımıza bakacak doktor bulamıyoruz. 300 yataklı devlet hastanesinde bir tane nöroloji uzmanı var oda yıllık iznine çıkmış. Biz ne yapacağız şimdi. Hastalarımızı şehir dışındaki hastanelerimi götüreceğiz. Bu şekilde modern ve büyük bir hastaneye yakışmıyor. Bir tane doktor ile nöroloji bölümünde hastalarımız şifa bulamaz. Bir an önce hastanemize başka doktorlarda kazandırılmalı. Yetkililerin bu işe bir an önce çözüm bulmasını istiyoruz” dediler.

Turgutlu Devlet Hastanesi Yönetinicisi Op. Dr. Sabri Taşçıoğlu, “Şu anda hastanemizde nöroloji doktoru var. Oda bayramdan önce yıllık iznine çıktı. Bizde hastanemizin nöroloji bölümüne gelen hastaları sevk etmek zorunda kaldık. Manisa İl Sağlık Müdürlüğüne konuyu bildirdik. Şu anda Salihli’den hastanemize gelen bir doktor var. Oda pazartesi günü başladı. Hastanemizde Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri hizmet verecek” dedi.
Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2013, 10:50

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4