DP GENEL BAŞKANI TURGUTLU'DA

DP GENEL BAŞKANI TURGUTLU'DA
DP_GENEL_BASKANI_TURGUTLUDA_02 (1)

[gallery link="file" columns="4" ids="17718,17717,17716,17715"]

Manisa’nın Turgutlu ilçesine gelen Demokrat Parti (DP) genel Başkanı Gültekin Uysal, Cumhurbaşkanı adayı Ekmelettin İhsanoğlu’na destek istedi. Uysal “PKK ile ortak ittifak kuranlara karşı milletin ortak iradesi ile oluşturulmuş bir aday Prof. Dr. Ekmelettin İhsanoğlu’nu destekleyin” sözlerini kullandı.

Cumartesi günü öğlen saatlerinde Turgutlu’ya gelerek Atatürk bulvarı üzerinde halkı selamlayan genel başkan Gültekin Uysal, Ortapark’tan Kozaparkı civarında bulunan DP hizmet lokaline kadar yaya olarak gelip esnaf ziyaretleri yaptı. DP Genel başkanı Uysal’a, genel başkan yardımcıları Nihat Onbaşıoğlu, Osman Varol, DP Gençlik İdare Kurulu üyesi Hüseyin Genç, İzmir İl başkanı Gürcan Ötegengil, Manisa İl Başkan Vekili Nazif Beygit, Turgutlu İlçe Başkanı Hasan Korkmaz ve çok sayıda partili eşlik etti.

Esnaf ziyaretleri sonrasında parti lokalinde basın açıklaması yapan DP Genel Başkan Gültekin Uysal, Cumhurbaşkanı adayı Ekmelettin İhsanoğlu’na destek istedi seçime kadar kalan süreyi iyi bir şekilde değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

KAN VE GÖZYAŞI DİNMELİ

Bölgede yaşanan olaylara değinin ve gözyaşı ve kanın akmadığı bir coğrafya dileyen Gültekin Uysal “Bir mübarek ayın ve bayramın akabinde bugün yine Turgutlu’dayız. Bizleri de derinden yaralayan acıların akan kan ve gözyaşlarının gölgesinde bu mübarek günleri geçirdik. Duamız odur ki en küçük insanın bile ne gözyaşının nede kanının aktığı huzurlu ve istikrarlı bir bölge içerisinde bizlerde burada yaşayan kadim milletlerde huzur içerisinde hayatlarını devam ettirsinler. İşte böyle bir ortamdayken Türkiye yerel seçimlerden sonra Cumhurbaşkanlığı seçimlerine gitmektedir” dedi.

OLDUKÇA ÖNEMLİ BİR SEÇİM

Gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı seçiminin önemine değinen Uysal, “Tek cümle ile ifade etmek gerekirse nasıl bir Türkiye’de yaşayacağımızı oylayacağımız bir seçim olarak Cumhurbaşkanlığı seçimi Türkiye’nin tarihi yürüyüşü içerisinde güzergahını tayin edecek. Hukuk devleti temelinde, eşit vatandaşlık temelinde, bütün insanların eşit fırsatlar sunan bir siyasi rejim temelinde mi yoluna devam edecek yoksa bir kişinin keyfi tutumlarıyla beraber şekillendirmeye çalıştığı bir rejim içerisinde mi nefes alıp verecek bunu tayin edeceğimiz bir seçim olacaktır. Bizlerde demokrat parti olarak Türkiye’nin yeniden ortak faydası haline getirmemiz gereken değerleri siyasi alan içerisinde rekabet unsuru olmaktan çıkaracak milletimizin dini, milli değerlerini, cumhuriyetin ve demokrasimizin değerlerini bu ülkenin adeta milli güvenlik şemsiyesi haline getirecek bir tavrı siyasette de en zirveye taşımak adına bir mücadele veriyoruz” dedi.

BÜYÜK İRADEYİ ORTAYA KOYMALIYIZ

Ay yıldızlı bayrağın gölgesinin bu vatan toprağı üzerinde yaşama iradesi koymuş bütün insanlara eşit miktarda düşmesi için çalıştıklarını belirten Uysal “Devletin bütün imkanları istihbarat ve kolluk kuvvetleri, maddi imkanları seçim atmosferi içerisinde bir adayın kilitlenmişken, milletimizi pek çok siyasi hareketin ve partinin bu daralmışlıktan artık insanımızın nefes alamaz hale geldiği bu iklim içerisinde yeniden korkusuzca yaşama hakkımızı ve hürriyetimizi gasp edenlere karşı, haramzadelere karşı, ayakkabı kutularına sığındırılanları vicdanımızın red ettiği hissiyle büyük iradeyi hep beraber ortaya koymamızı gerektiren gündeyiz. Bizler milletin hizasında durarak, hukuku, adaleti ve demokrasiyi rehin olmaktan çıkartacak ay yıldızlı bayrağın gölgesini bu vatan toprağı üzerinde yaşama iradesi koymuş bütün insanlarımızın payına eşit miktarda düşmesi için mücadele veriyoruz. İşte bu nedenle Anadolu’nun her köşesinde zihinleri dalga dalga bulandırılmaya çalışılmış iktidarın yandaş medyası ile devlet ihaleleri ile mülkiyet yapıları değiştirilmiş ulusal basının gerçekleri çarpıtmaya çalıştığı bir iklimde yeniden halkı tutup kaldırmak için Anadolu’nun yollarındayız” Dedi.

İHSANOĞLU’YLA YENİDEN BİR ARAYA GELECEĞİZ

Ekmelettin İhsanoğlu’nun Cumhurbaşkanı seçilmesi ile Türkiye’nin yüce milletinin yeniden bir araya gelecektir ifadesi ile açıklamasını sürdüren Uysal; “PKK ile ortak ittifak kuranlara karşı milletin ortak iradesi ile oluşturulmuş bir aday ile akademik geçmişi ve diplomatik tecrübesi ve Türkiye’yi kuşatacak söz, hareket ve davranışlarıyla Prof. Dr. Ekmelettin İhsanoğlu’nun şahsında bu birliği, bir ortak paydayı yüce milletimiz yeniden bir araya getirecektir. 10 Ağustosta gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı seçimleri bir yandan Türkiye’nin birliğini, beraberliğini ve coğrafyada varlığını güçlendireceği kadar insanımızında alın terinin karşılığını alabileceği bir siyasi iktisadi ve sosyal düzenin yeniden tesis edilebilmesi adına önemli bir mecraya adım atacaktır” dedi.
Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2014, 13:32

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4