Ekmek üretmek aşk ister sevgi ister

Ekmek üretmek aşk ister sevgi ister
 

ekmekt


[gallery link="file" columns="5" ids="17452,17453,17454,17455"]

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde yüzyıllık fırın’a ve fırında üretilen dolmalık ekmek için fırın sahibi İsmail Çamlıyol’a, Turgutlu Fırıncılar Odası Başkanı Plaket takdim etti.


 

İlçemizde dededen ve babadan fırıncılık mesleği ile uğraşan İsmail Çamlıyol, aşk ve sevgi ile yıllardan beri fırıncılık mesleğini devam ettirerek gençlere örnek oluyor.


 

Kurultay sokak üzerinde Dereköy Camiinin arkasında ki Koca Mustafa ekmek fırınına giden Turgutlu Fırıncılar Odası Başkanı Şahin Ek, Turgutlu Bakkallar Odası Başkanı Ergun Çolak ve Turgutlu Tenekeciler Odası Başkanı Faruk Ulaş, İsmail Çamlıyol’a plaketini takdim ettiler.


 

“Ustamız İsmail Çamlıyol’un yıllardan beri fırıncılık mesleğini başarı ile götürdüğünü belirten” Turgutlu Fırıncılar Odası Başkanı Şahin Ek, “Turgutlu’muza özgü dolmak ekmeğimizi sağ olsun İsmail Çamlıyol ağabeyimiz sadece Ramazan ayında değil yılın 12 ayı üretmeye devam ediyor. Turgutlumuza gelen misafirlerimiz bu dolmalık ekmeğe özlem duyduğu zaman bulabileceği tek fırın Koca Mustafa ekmek fırını. Biz yıllardan beri Turgutlu halkına kaliteli hizmet eden ve dolmalık ekmek felsefesini yaşatan ağabeyimize plaket takdim etmek istedik. Ve kendisine başarılarından dolayı plaket takdim ediyoruz” dedi.


 

İsmail Çamlıyol ise “Bu dolmalık ekmekte katkı maddesi yok. Bu ekmeği yapmak ustalık ister. Dedemden babama, babamdan da bana kadar uzanan bir gelenek bu. Bu işi yapmak sevgi ister bu iş bir aşk” dedi.


 

Turgutlu Fırıncılar Odası Başkanı Şahin Ek, İsmail Çamlıyol’a plaket takdim ederken İsmail Çamlıyol’da fırıncılar odası başkanına çiçek takdim etti.


 
Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2014, 14:37

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4