ENGELLERİ ADIM ADIM AŞIYORUZ

ENGELLERİ ADIM ADIM AŞIYORUZ
TURGUTLU Belediyesi’nin Engelliler Haftası dolayısıyla başlattığı Manisa gezisinin ikinci etabı da keyifli ziyaretlerle tamamlandı. Engelli vatandaşların sosyal hayata katılımını arttırmak hedefiyle yola çıkan yaklaşık 100 kişilik ekip, Turgutlu Belediyesi’nin ‘Turgutlu Engelleri Aşıyor” sloganıyla başlattığı yolculuktan mutlu döndü.

Engelliler Haftası dolayısıyla engellilerin sosyal yaşamına yeni bir soluk getirmeyi hedefleyen Turgutlu Belediyesi, bu kapsamda başlattığı gezilerin ikinci etabını da tamamladı. Turgutlu Engelleri Aşıyor sloganıyla ilk etabı tamamlanan etkinlik ile 40 engelli ve ailesi Manisa’yı gezerken, ikinci etapta da yaklaşık 100 kişilik ekip Manisa’nın çeşitli yerlerini görme imkanı bularak farklı bir gün geçirdi. Bedensel Engelliler Derneği ve Uluslar Arası Engelliler Derneği tarafından destek gören proje kapsamında Turgutlu Belediyesi’nin imkanlarıyla iki araç Manisa’nın farklı noktalarında mola verdi. Öncelikle Çanakkale Şehitleri Anıtı ve Atatürk Sergi Salonu’nu gezerek merkez sorumlusu Zeynep Karaalp’in sunumuyla köklü geçmişimiz hakkında bilgi edinen engelliler, ardından Mevlevihane’yi gezdi ve sonrasında Atatürk Kent Parkı’nda gönüllerince vakit geçirdi. Kendilerine sunulan imkandan dolayı Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin’e teşekkürlerini sunan engelliler, projenin süreklilik arz etmesinin Turgutlu’da yaşayan tüm engellileri mutlu edeceğini belirterek, ayrıca görme imkanı buldukları hizmetleri Manisa'ya kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e de teşekkürlerini sundular.

Başkan Şirin’den Teşekkür Mesajı

Turgutlu Engelleri Aşıyor Projesi’ne katılarak hedefe ulaşmak adına doğru yolda olduklarını gösterdikleri için tüm engelli vatandaşlara teşekkürlerini ileten Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin de amaçlarının onları 1 gün değil her gün hatırlayarak, anlamak ve onlara destek olmak olduğunu ifade ederek, “7’den 70’e tüm engelli kardeşlerimize elimizden gelen imkanlar dahilinde destek olmaya gayret ediyoruz. Bu anlamda bir ilki başlattık, oldukça güzel geri dönüşler aldığımız etkinliğimizde engellilerimizi ve ailelerini mutlu edebildiysek ne mutlu bizlere. Bu vesileyle tüm engellilerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.
Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2015, 14:27

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4