FİYATLARI AÇIKLANDI

FİYATLARI AÇIKLANDI
TURGUTLU_pide_fiyatlari_24 (1)

[gallery link="file" ids="16464"]

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde, bu yıl Ramazan ayında satılacak olan 350 gram pidenin fiyatı 1,50 TL. olarak belirlendi. 70 kuruştan satılan ekmeğin ise 90 kuruş olarak satılacağı açıklandı.

Ramazan ayına sayılı günler kala Ramazan sofralarının vazgeçilmezleri arasında yerini alan Ramazan Pidesinin Turgutlu’da 1.50 TL’den satılacağı, 70 kuruştan satılan ekmeğe ise 20 kuruş zam yapılarak 90 kuruştan satılacağı bildirildi. Ayrıca Ramazan pidesinde sabit uygulamanın yapılacağı ve çiftli yada tekli pide olarak geçtiğimiz yıllarda satışa sunulan pidenin bu sene her fırında tek tip olarak 350 gr.’dan olarak satılacağı açıklandı.

Turgutlu’da gazeteciler ile bir araya gelen ve açıklama yapan Turgutlu Fırıncılar Odası Başkanı Şahin Ek, “Ramazan pidesiyle ilgili şuan ki fiyatımız 350 gr. ramazan pidesi 1,50 TL olacak. Federasyon genel başkanımız daha önce yaptığı açıklamada Türkiye’de 1 kilogram ramazan pidesinin 5 TL’yi geçmeyeceğini belirtmişti. Bizdeki kilograma tekabül eden fiyat ise 4,30 kuruş. Yani belirtilen fiyatın çok altında, bu yılki ramazan pidesi 350 gr. 1,5 TL olacak. Aynı zamanda ekmeğimizin fiyatı da 250 gr. 90 kuruş olacaktır. Şuanda 70 kuruş olan ekmeğimizin fiyatı da 250 gr. 90 kuruş olacaktır. Cuma gününden itibaren ekmeğimizin ve pidemizin fiyatı bu olarak piyasaya sunulacak. Bu gramın altında hiçbir yerde alt bir gram tekli veya çiftli pide satışı yapılamayacak, tek bir fiyat olacak tek bir gramaj olacak. Geçen yıl 150 gr ve 250 gr için çift fiyat vardı tekli çiftli olarak satılıyordu bu yıl ise 350 gram ve tekli satılacak böyle bir karar aldık. Tüm esnafımıza hayırlı olsun” dedi.

Şahin Ek ayrıca “Tüm İslam aleminin de mübarek ramazan ayını da bu vesileyle kutluyoruz” sözleri ile açıklamasını sonlandırdı.

 

 
Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2014, 18:18

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4