Geleceğimizin Teminatlarından Turgutlu Geçmişine Yolculuk  

Turgutlu Belediyesi Spor Akademisi’nin basketbolcuları, Kent Müzesi’ni ziyaret ederek Turgutlu tarihinde bir yolculuğa çıktı.

Geleceğimizin Teminatlarından Turgutlu Geçmişine Yolculuk  
banner43

Sporla kent kültürünü buluşturan ziyarette keyifli dakikalar geçiren geleceğimizin teminatı çocuklar, geçmişten geleceğe uzanan kalıcı yatırımlarından dolayı Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin’e teşekkür etti.

            Turgutlulu çocuk ve gençleri sporun pek çok alanında bir araya getiren Turgutlu Belediyesi, onların sosyal gelişimlerine de katkı sağlayacak çalışmalarına hız verdi. Bu kapsamda Yaz Spor Okulları kapsamında çalışmalarını sürdüren Turgutlu Basketbol Akademi kadrosu, antremanlarından sonra Kent Müzesi’nde bir araya geldi. Turgutlulu çocuklara tarih bilinci kazandıran en önemli merkezlerden olan Kent Müzesi’nde tarihi bir yolculuğa çıkan sporcular, tüm katları tek tek ziyaret edip inceleyerek sorumlulardan bilgi aldı. Adeta geçmişle geleceğin bir araya geldiği ziyarette, düşman tarafından yakılıp kül edilen Turgutlu’nun küllerinden doğuş hikayesini dinleyen ve tasvirleri inceleyen çocuklar, kendilerine bu imkanı tanıyan Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin’e teşekkür etti. Ziyaretin oldukça verimli geçtiğini ifade eden Müze Sorumlusu Mehmet Gökyayla, Tarihi Üzümcüler Konağı’nın restore edilmesinin ardından titiz bir çalışmanın yürütülerek 19 Mayıs 2017’de kapılarını ziyaretçilerine açan Kent Müzesi’nin Basketbol Akademi’nin diğer dallarında faaliyet gösteren sporcu genç ve çocukları ağırlamaya devam edeceğini belirtti.

Kaynak: Turgutlu Belediyesi Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4