Gençlik Merkezi Binası Hızla İlerliyor

Gençlik Merkezi  Binası Hızla İlerliyor
banner43
Gençlik Merkezi  Binası Hızla İlerliyor

Turgutlu’da 20 dönüm alan üzerine Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yaptırılacak olan yaklaşık 2 milyon TL’lik Turgutlu Gençlik Merkezi’nin yapım çalışmaları hızlı bir şekilde sürüyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yaptırılan yaklaşık 2 milyon TL’lik yatırım için çalışmalar Ergenekon mahallesinde devam ediyor. Yunus Emre Camii arkasında Turgutlu Konut Üretim ve Yapı Kooperatifleri Birliği’ne ait toplam 47 dönümlük alanın Turgutlu Belediyesine geçmesiyle birlikte bu alanda çalışmalara başlanmış ve alanın Gençlik Merkezi yapılmasına karar verilmişti. Daha sonra yapılan çalışmalar ile gençlik merkezi yapılması için 20 dönümlük alan ayrılmış geri kalan alanda ise sosyal tesislerin yapılması çalışmalarına başlanmıştı.

Geçtiğimiz aylarda başlanan Gençlik Merkezi yapım çalışmaları hızlı bir şekilde ilerlerken merkezin kaba olarak tabir edilen inşaat kısmı tamamlandı.

Öte yanda ihale bedeli 1 milyon 806 bin TL (KDV hariç) olan Turgutlu Gençlik Merkezinin Ocak 2014 yılına kadar tamamlanarak hizmete açılması bekleniyor.

genclik_1310
Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2013, 12:28

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4