GÖSTERİSİNİ TURGUTLU'DA TAMAMLADI

GÖSTERİSİNİ TURGUTLU'DA TAMAMLADI
samata_15 (1)

[gallery link="file" columns="4" ids="17106,17104,17105,17103"]

Manisa’nın Turgutlu ilçesi, Manisa Büyükşehir Belediyesinin Ramazan etkinlikleri içerisinde yer alan İki Direk Bi Şamata etkinliğinin son gösterisine ev sahipliği yaptı.

Ramazan etkinliklerini Manisa’nın tüm bölgelerine yaymak amacıyla gezici TIR'la tiyatro Oyunları sergiliyor. Turgutlu ilçesinde sahne alan İki Direk Bi Şamata ekibi, Turgutlululara keyifli bir Ramazan akşamı yaşattı.

Ramazan etkinliklerini Manisa’nın tüm bölgelerine yaymak amacıyla gezici TIR'la etkinlikleri hayata geçiren Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin son durağı Turgutlu oldu. 50.Yıl Tören alanında düzenlenen İki Direk Bi Şamata adlı tiyatroya, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, belediye meclisi üyeleri ve ilçe halkı katıldı. Katılımın yoğun olduğu programda vatandaşlara Ramazan şerbeti ve macun ikram edildi.

Tolga Güleryüz’ün yönettiği Sinan Bengier, Ayberk Atilla, Suhedan Zehiroğlu, Ayşegül Aktaş, Abdullah Uysal ve Suat İnal’ın oyuncu olarak yer aldığı İki Direk Bir Şamata adlı oyun, ilçe halkı tarafından alkış yağmuruna tutuldu. Alanı dolduran yüzlerce vatandaş, sanatçıların performansıyla unutulmaz bir gece yaşadı.

Oyunun sonunda konuşma yapan Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin; “Televizyonlarda izleyip hayran olduğumuz büyük ustaları ilçemizde ağırlamak bizleri çok mutlu etti. Sahnelenen oyun ise gerçekten harikaydı, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, "Bu yıl Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak il merkezi ve 17 ilçemizde Ramazan etkinliklerini yaptık. Bu kapsamda sahnelenen oyunlar her ilçede keyifle izlendi. İnşallah bu tür etkinlikleri her yıl düzenli olarak gerçekleştiririz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2014, 09:03

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4