Grebo Hamza Çavuş İsmi Ölümsüzleştirildi

Turgutlu Belediyesi Aralık ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi. İlçemizin Kurtuluş Savaşı Kahramanlarından Grebo Hamza Çavuş ismi alınan kararla ölümsüzleştirildi.

Grebo Hamza Çavuş İsmi Ölümsüzleştirildi
banner43

Turgutlu Belediyesi 2019 yılının son meclis toplantısını Salı günü saat 18.00’da Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirdi. Çetin Akın başkanlığında toplanan meclis 8 maddeyi görüşerek karara bağladı. Turgutlu’nun Kurtuluş Savaşı Kahramanlarından Grebo Hamza Çavuş İsminin Ergenekon Mahallesinde bulunan bir parka verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin ilk maddesi Kasım ayı olağan ve olağanüstü meclis toplantı tutanaklarına ait toplantı tutanakları ve meclis kararlarının görüşülmesi oy birliğe ile kabul edildi. 2020 yılı meclis toplantılarının  her ayın ilk Salı günü saat 18.00’da yapılmasına Temmuz ayının Ramazan Bayramı’na denk gelmesi nedeniyle 7 Temmuz da yapılmasına oy birliği ile karar verildi. Çevre, Sağlık ve Ekoloji Komisyonuna sevk edilen Faytonların kaldırılması ile ilgili komisyonun verdiği raporda faytonlarda ve kağıt toplayıcıları tarafından kullanılan atlar için ilçe sağlık müdürlüğü ile birlikte komisyon kurularak denetimlerin sıklaştırılması, sağlıksız durumda olan atların kullanımının yasaklanması kararı oy birliği ile kabul edildi. Tarife komisyonuna sevk edilen konular fiyatların tekrar rezive edilmesi için oy çokluğu ile tekrar komisyana sevk edildi. Trafik ve Ulaşım komisyonuna sevk edilen ilçedeki bazı sokakların tek yöne çevrilmesi gibi konuların yer aldığı maddeyle ilgili olarak çok ortaklı bir komisyon kurulmasına oy birliği ile karar verildi. İlçemizin Kurtuluş Savaşı kahramanı Grebo Hamza Çavuş isminin Ergenekon Mahallesi Yasin Hoşbilgin-İsmail Kırdar sokak arasında bulunan ve 1713-2323 adalar arasında kalan yeşil alana verilmesi oy birliği ile kabul edildi. 18.11.2019 tarihinde toplanan Tarım ve Hayvancılık komisyonuna ait rapor oy birliği ile kabul edildi. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın bu konuyla alakalı hem sahipsiz canlılar için barınak kurulması ve hayvan pazarının kurulması ile ilgili olarak yer çalışmalarının devam ettiğini uygun yer bulunduğunda gerekli çalışmaların başlatılacağını açıkladı.

Kaynak: Turgutlu Belediyesi Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4