Haydi Turgutlu Kan Bağışı Kampanyasına

​​​​​​​Turgutlu Belediyesi, Türk Kızılay ve Özel Egeumut Hastanesi ile birlikte “Turgutlu Kan Bağışlıyor” kampanyasını başlatıyor.

Haydi Turgutlu Kan Bağışı Kampanyasına
banner43

Korona virüs salgını sonrasında kan bağışı stoklarında ciddi azalmalar yaşanan Türk Kızılay’ının kan bağışı çağrısına Turgutlu Belediyesinden kampanya ile destek geldi. Türk Kızılay ve Özel Egeumut Hastanesi ile birlikte hayata geçirilen “Turgutlu Kan Bağışlıyor” kampanyasıyla tüm Turgutluluların kan bağışında bulunarak kan ihtiyacı olan vatandaşlara umut olması amaçlanıyor.

Kan bağışında bulunmak isteyen vatandaşlar 8 Mayıs Cuma günü  16:30 – 23:30 saatleri arasında Ortapark’ta kurulacak alanda kan bağışında bulunabilecek.

Başkan Akın’dan çağrı: “Kan verin umut olun”

Kampanya ile ilgili açıklamada bulunan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Turgutlulular’a kan verme çağrısında bulunarak, “Korona virüs salgını nedeniyle Türk Kızılay’ının kan stoklarında ciddi azalmalar yaşanıyor. İçinde bulunduğumuz süreçte birbirimize destek olmanın en önemli ve değerli yollarından biri de kan bağışında bulunarak kan ihtiyacı olan vatandaşlarımıza umut olmaktır. Hiçbir hemşerimizde kan bağışı yoluyla korona virüs bulaşır endişesi olmasın. Alanlarında uzman bilim insanlarımız ve Türk Kızılay’ı her fırsatta kan bağışı yoluyla korona virüsün bulaşmayacağını ifade ediyorlar. Tüm vatandaşlarımızı 8 Mayıs Cuma günü 16:30 – 23:30 saatleri arasında Ortapark’a gelerek ‘Turgutlu Kan Bağışlıyor’ kampanyasına destek olmaya ve kan bağışı ile kan ihtiyacı olan vatandaşlarımıza umut olmaya davet ediyorum” dedi.

Kaynak: Turgutlu Belediyesi Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4