Hayırseverin okulu TUBİTAK ödülüne aday

Hayırseverin okulu TUBİTAK ödülüne aday

HASA


 


Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi "Duygulu" adlı projesiyle "TUBITAK 2242 Lisans Öğrencileri Yazılım Projeleri Yarışması"nda finale kaldı. Bugün başlayacak olan CBÜ 21. Bilim ve Bahar Şenliği kapsamında bilim şenliklerinde Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi finallere kalmayı başardı.


TUBITAK tarafından ilk kez 2013 yılında düzenlenen, "2242 Lisans Öğrencileri Yazılım Projeleri Yarışması"na bu yıl "Duygulu" isimli projeleriyle katılan Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi Yazılım Mühendisliği Bölümü öğrencileri Hasan Akyol, Muhammet Kaya ve Tuğrul Can Şöllü ile Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi Öğretim Üyesi ve Proje Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Deniz Kılınç önemli bir başarıya imza attı.


Lisans öğrencilerinin bilişim teknolojilerini kullanarak ülkemizin sorunlarına yönelik çözüm üretmeleri, bilgi ve becerilerini geliştirmeye destek verilmesi amacıyla düzenlenen, Türkiye ve KKTC'deki birçok üniversiteden yüzlerce projenin katıldığı yarışmanın "Bilimsel Çözümler" alanında ilk 13 proje arasına giren Yazılım Mühendisliği ekibi, finalde yarışmaya hak kazandı. CBÜ’nün 21. Bilim ve Bahar Şenliği Mühendislik Bilimleri Alanı Proje Yarışması'nda da birinci olan ekip, 23-25 Haziran 2014 tarihleri arasında Ankara'da yapılacak final sergisinde Turgutlu’yu ve Hasan Ferdi Turgutlu teknoloji fakültesini temsil edecek.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2014, 10:48

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4