HIZLI TREN ÇALIŞMALARI SON SÜRAT

HIZLI TREN ÇALIŞMALARI SON SÜRAT

TREN3


İzmir-Ankara arası hızlı tren çalışmaları sürüyor.


Bilindiği gibi toplam uzunluğunun 624 kilometre ve toplam yapım maliyetinin 4 milyar TL olması beklenen projenin, birinci etabını Ankara-Afyonkarahisar, ikinci etabını Afyonkarahisar-Uşak-Esme ve üçüncü etabını ise Esme-Manisa-İzmir arası oluşturmaktaydı.


Hat tamamlandığında, Ankara-İzmir arasındaki seyahat süresi 3 saat 30 dakika, Ankara-Afyonkarahisar ise 1 saat 30 dakika olacaktı.


Hattın 287 kilometrelik Ankara- Afyonkarahisar etabının altyapı yapım sözleşmesi 11 Haziran 2012'de imzalanmış ve 67 km uzunluğunda olan etabın 3 yıl içerisinde bitirilmesi hedeflenmişti.


Uşak-Manisa-İzmir etabının ise uygulama projelerine ait revizyon çalışmaları devam ederken Turgutlu’da hızlı tren çalışmaları demiryolu etrafına korkulukların yapılması ile sürdü.


Devlet demiryollarına ait ekipler tarafından Irlamaz mevkiinde bulunan hemzemin geçidinden başlayan çalışmalar demiryolunun çift tarafında da devam ediyor.


Hızlı tren projesi kapsamında yapıldığı belirtilen çalışmalarda vatandaşların tren raylarını kullanmaması için ve herhangi bir kazaya mahal vermemek adına bu korkulukların takıldığı belirtildi.


 


 


 

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2014, 12:36

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4