İbrahim Türek Okuma Ödülleri Sahiplerini Bulacak

​​​​​​​Manisa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından İl Halk Kütüphanesi bünyesinde düzenlenen “Dr. İbrahim Türek Okuma Ödülleri” bu yılda 57. Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında 4.kez gerçekleştirilecek.

İbrahim Türek Okuma Ödülleri Sahiplerini Bulacak

Geçtiğimiz yıl pandemi tedbirleri sebebi ile gerçekleştirilemeyen Dr. İbrahim Türek Okuma Ödülleri bu yıl 4.kez gerçekleştirilerek özellikle gençlere ve çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırmayı hedefliyor. Mart 2019-Mart 2021 tarihleri arasında Manisa İl Halk Kütüphanesi, Dr. İbrahim Türek Kütüphanesi ve Mimar Sinan Çocuk Kütüphanesinden en çok kitap alıp okuyanlar çeşitli hediyelerle ödüllendirilecek.

Şehrimizin önemli tarihi yapılarından birisi olan “Borsa Kahvehanesi”nin kütüphaneye dönüştürülmesini ve Saruhanlı İlçemize yeni bir kütüphane kazandırılmasını sağlayan Dr. İbrahim Türek adına gerçekleştirilen Okuma Ödülleri bu yıl çocuklar, gençler ve yetişkinler kategorilerinde 15 kişiye verilecek.

Ödül töreni 29 Mart 2021 tarihinde saat 10.00’da Manisa İl Halk Kütüphanesinde sadece ödül alacaklar ve yakınlarının katılımıyla gerçekleştirilecek.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4