İBRET GÖNÜLLERİ FETHEDİYOR

İBRET GÖNÜLLERİ FETHEDİYOR
turgutlu_ibret_ramazan_21

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde İbret Öğrenci yurdu Ramazan ayında büyük bir organizasyon gerçekleştirerek her gün ihtiyaç sahibi 1000 kişiye sıcak yemek ulaştırıyor.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan İbret Öğrenci Yurdu Kurucu Başkanı Arif Dik; “yıllardır bu faaliyeti gerçekleştiriyoruz. 10 yıl önce çadırda iftar vererek başladık, 4 yıldır ise bizzat ihtiyaç sahiplerinin evine gidip yemek verme kararı aldık çünkü asıl ihtiyaç sahipleri çadıra gelemiyordu, kimisi yaşlı, kimisi yürüyemediği kimisi de çekindiğinden dolayı. Bunun çok yerinde bir karar olduğunu gördük. Bu sene ihtiyaç sahibi bin kişiye yemek ulaştırıyoruz. Ramazandan önce listelerimizi hazırladık muhtarlarımızla bir araya gelerek istişarede bulunduk ve listelerimizi netleştirerek yemek dağıtımına başladık. Alüminyum folyoda gayet nezih bir şekilde yemekleri dağıtıyoruz. Yemekleri her bir mahalleye bir gönüllümüz vasıtası ile dağıtıyoruz” dedi.

Dik ayrıca, “böyle bir faaliyeti gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz, yemek dağıtırken ihtiyaç sahiplerinin yüzündeki o tebessüm her şeye değer. Ramazan ayı yardım ve paylaşma ayı biz de bu ayı böyle hayırlı bir faaliyet ile değerlendirdiğimiz için çok mutluyuz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2014, 10:42

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4