İlçe Sağlık Müdürü Bilgehan Hasyiğit Vatandaşları Uyardı

Turgutlu İlçe Sağlık Müdürü Bilgehan Hasyiğit vatandaşları koronavirüsü (kovid-19) vakalarında yaşanan artış nedeniyle uyardı.

İlçe Sağlık Müdürü Bilgehan Hasyiğit Vatandaşları Uyardı
banner43

Sağlık Bakanlığı tarafından alınan kararlara vatandaşların uyulması gerektiğini belirten Turgutlu İlçe Sağlık Müdürü Bilgehan Hasyiğit, 'Turgutlu İçin Sağlıklı Bir Nefes' kampanyasında açıklamalarda bulundu.
    Hasyiğit "Ülkemizde birçok etkin karar alınmış ve bunlar ilçemizde de uygulamaya geçirilmiştir. Bilindiği gibi Kovid-19 ülkemizde etkisini göstermeye devam etmektedir. Vaka sayılarıda ciddi artışlar yaşamaktadır. İlçemizde de kontrollü sosyal hayat döneminin prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra salgının seyri ve olası risklerde göz önünde bulundurularak ek önlemler belirlenmiştir. Bu doğrultuda denetimlerimizin yanı sıra ilçemizde koronavirüs riskini en aza indirmek ve halkımızda farkındalık yaratmak için Turgutlu için Sağlıklı nefes kampanyası başlatmış bulunmaktayız. Amacımız Turgutlu halkında farkındalığı arttırıp ilçemizdeki vaka sayısını en aza indirerek sağlıklı nefes alabileceğimiz günlere dönmektir. Bunun için Turgutlu halkımızdan temizlik, maske ve sosyal mesafe kurallarını uygun bir şekilde sürdürmelerini sağlıklı hayatımıza dönene kadar ev ziyaretleri, düğün ve benzeri toplu alanlarda bulunmamalarını önemle rica ediyoruz" dedi.

Kaynak: Kamil TEKMEN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4