İlk cuma'da mezarlıklar ve camilere akın

İlk cuma'da mezarlıklar ve camilere akın

RAM


Tüm Türkiye’de olduğu gibi Turgutlu’da da mübarek Ramazan ayının ilk Cuma günü vatandaşlar camilere ve mezarlıklara akın etti.


Ramazan ayının ilk Cuma Namazında Turgutlu’da bir çok camide izdiham yaşandığı gözlerden kaçmadı. Ramazan’ın getirdiği manevi ortamda ilk Cuma Namazı’nı kılmak isteyen Turgutlulular, camilerin bahçesinde dahi yer bulmakta zorlandı.


Temmuz ayının aşırı sıcağına rağmen Ramazan’ın ilk Cuma Namazı’na büyük ilgi gösteren Turgutlulular, Cami ve avluda kendilerine yer bulmaya çalıştılar.


Ramazanın ilk cumasında vatandaşlar mezarlıkları da unutmadı. Her yaştan ziyaretçi ile dolup taşan mezarlıklarda kimisi eşi için kimisi ölen yakını için dua etti.


Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ise Bursa’da kıldırdığı Cuma namazı öncesi verdiği hutbede Ramazan ayının önemini anlattı. Ramazan ayının, Müslümanlara kaybettikleri değerleri yeniden hatırlattığını belirten Görmez; kardeşliğin, birlik beraberliğin önemine değindi. Görmez, Müslümanlar için para, şehvet ve şöhret tehlikelerine dikkat çekti. 


Turgutlu Müftüsü Nizamettin Doğan ise Ören Caminde “Dünya Hayatının Geçiciliği” konulu bir vaaz verdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2014, 17:17

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4