Irlamaz’ın Yeşil Dokusu Korunuyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı, Turgutlu ilçesi Irlamaz Vadisi Rekreasyon Alanında ki yeşil dokuyu koruyabilmek için zirai ilaçlama çalışması gerçekleştirdi.

Irlamaz’ın Yeşil Dokusu Korunuyor
banner43

Daire başkanlığı tarafından aynı zamanda ağaçların büyümelerini ve yapraklanmalarını da teşvik etmek amacıyla çeşitli gübre takviyeleri de yapıldı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı, bir yandan kente yeni yeşil dokular kazandırmak için çalışmalarını sürdürürken, bir yandan da mevcut yeşil dokuyu korumak için çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Kent Estetiği Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, Turgutlu ilçesi Irlamaz Vadisi Rekreasyon Alanındaki ağaçların hastalık ve çeşitli zararlılardan korunması için zirai ilaçlama çalışması gerçekleştirdi. Periyodik olarak gerçekleştirilen ilaçlama çalışmalarının yanı sıra ağaçların büyümelerini ve yapraklanmalarını da teşvik etmek amacıyla çeşitli gübre takviyeleri de yapılıyor. Öte yandan Turgutlu ilçesi Irlamaz Vadisi Rekreasyon Alanının 2. Etabında bulunan ve yakın zamanda yangın tehlikesi atlatan ağaçların tekrar canlanmasını sağlamak ve kurumalarını önlemek amacıyla düzenli olarak tankerle sulama yapılıyor.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4