İstasyonaltı’nın Deresi Temizlendi

MASKİ Genel Müdürlüğü, Turgutlu ilçesine bağlı İstasyonaltı Mahallesi’nde taşkın sıkıntısını önlemek amacıyla 600 metrelik dere temizlik çalışması gerçekleştirdi.  

İstasyonaltı’nın Deresi Temizlendi
banner1

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde başlattığı dere ve menfezlerde yaptığı temizlik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. MASKİ, Turgutlu İlçesi'ne bağlı İstasyonaltı Mahallesi'nde dere temizlik çalışması gerçekleştirdi. MASKİ ekipleri tarafından 600 metrelik temizlik çalışması sayesinde yağışlı havalarda yaşanabilecek taşkın riski ortadan kaldırılarak suyun sağlıklı bir şekilde akışı sağlandı.

“MASKİ sayesinde suyun akışı güzelleşti”

İstasyonaltı Mahalle Muhtarı Orhan Kaya, "Kış ayının bastırmasıyla birlikte şiddetli yağışlar nedeniyle mahallemizde bulunan dereden taşan su çevreye zarar veriyordu. Dere yatağı iyice tıkandığı için taşan sular yakın yerlerdeki bahçelerimize kadar geliyordu. Sağ olsun MASKİ ekipleri ne kadar pislik ve ot varsa temizleyerek deremizi açtı. Şu an suyun akışı güzelleşti. Bundan sonra uzun bir süre taşkın riski yaşamayız. MASKİ'nin çalışmalarından memnunuz. Hizmetlerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün'e ve MASKİ çalışanlarına teşekkür eder, selamlarımızı iletiriz” dedi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2018, 12:41

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4