İzmir ve Manisalı Kadın Muhtarlar Turgutlu'da Toplandı

 İzmir ve Manisa'daki kadın muhtarlar, Turgutlu Belediyesi tarafından organize edilen etkinlikte bir araya geldi.

İzmir ve Manisalı Kadın Muhtarlar Turgutlu'da Toplandı

    İzmir ve Manisa'daki kadın muhtarların katılımıyla gerçekleştirilen etkinliğe CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Belediye başkan yardımcıları Evren Erbaş Ser ve Fırat Honaz, CHP Manisa eski milletvekili Hasan Ören, Türkiye Kadın Muhtarlar Derneği Başkanı Serpil Erenoğlu ve kadın muhtarlar katıldı.
    Manisa ve İzmir'in kadın muhtarlarını Turgutlu'da ağırlamaktan dolayı duydukları mutluluğu ifade eden Turgutlu Belediye Başkanı Çetin akın "Turgutlu'da 61 mahalle muhtarımızla birlikte çok güzel hizmetler yapıyoruz. Turgutlumuzda bir tane kadın muhtarımız var, Deniz Bezen. Kendisinin bizde her zaman yeri ayrı. Umuyoruz ilçemizde kadın muhtarlarımızın sayısı artacaktır" dedi.
    Düzenlenen etkinliğe katılan Türkiye Kadın Muhtarlar Derneği Başkanı Serpil Erenoğlu "Manisa genelinde kadın muhtarlarımızın sayısı gün geçtikçe artıyor. Bizler mutlu eden bir yükseliş var. Daha önce 9 muhtarımız varken, bugün ise 23 kadın muhtarımız va Manisa'da"  dedi.
    CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu "Dünyadaki en demokratik seçim muhtarlık seçimidir. Ben muhtar azası olarak ilk seçimlerime girdim. Benim muhtarım kazanamazken, ben aza olarak kazandım ve aza oldum. Bundan daha demokratik seçim olamaz. En fazla medeni cesarete ihtiyaç olan adaylıklardan bir tanesi muhtarlık adaylığıdır. Ben seçime girerken arkamda büyük bir örgütüm var. Fakat muhtarlar tek başlarına azalarıyla birlikte kapı kapı dolaşarak çalışma yaparlar. Geçtiğimiz hafta genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu Manisa'daydı. Merkezde ve Salihli'de 2 ayrı muhtarlar toplantısı yaptık. Güzel bir toplantı oldu ve sorunları tek tek ele aldık" dedi.

Kaynak: Kamil TEKMEN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4