'KARA BİR LEKE OLARAK TARİHE NOT DÜŞÜLECEKTİR'

'KARA BİR LEKE OLARAK TARİHE NOT DÜŞÜLECEKTİR'
ak_parti_turgutlu_ilce_baskani_mursit_

Ak Parti Turgutlu ilçe başkanı Mürşit Gedizli, İsrail’in Filistin’de mazlumlara karşı gerçekleştirdiği harekatı kınayarak “Ak Parti olarak Filistin ve bölgedeki tutumuzu Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 2009 Davos’taki çıkışıyla tüm dünyanın yüzüne vurmuş ve mazlumun yanında yer aldığımızı bir kez daha göstermiştir” ifadelerini kullandı.

Gedizli “Filistinlilerin birliğinin ve bölgede kalıcı yaşanabilir bir barışın sağlandığı bir dönemde Filistin’e yapılan hunharca bombalı saldırılarla bütün Ortadoğu’nun umutları tüketilmektedir. Dün olduğu gibi bugün de bir İsrail klasiği daha yaşıyoruz. 12 Haziran’da Batı Şeria’daki Gush Etzion yerleşim biriminde üç Yahudi gencin kaçırılmasından Filistin yönetimini sorumlu tutan İsrail, Batı Şeria’da operasyonlara başlamış, aralarında Filistin Meclis Başkanı Aziz Duveyk, milletvekilleri, eski bakanlar ve Hamas üyelerinin bulunduğu 500 civarında kişiyi gözaltına almıştır. Tutukluların şartlarını ağırlaştırmış ve arkasından Gazze’ye bildik hava saldırılarından birini daha düzenlemiştir. Her zamanki gibi İsrail’in operasyonları insanlık dışı ve gösterilen gerekçenin sınırlarını aşmaktadır. Nitekim İsrail ordu sözcüsü operasyonların bir amacının Batı Şeria’da yapılanan Hamas’ın altyapısını çökertmek olduğunu söylemiş ve yaşlı çocuk demeden sivilleri bombalamıştır. Yapılan bu vahşetin bütün dünyada sessizce izlenmesi ve yaşanan bu insanlık dramına karşı konulmaması kara bir leke olarak tarihe not düşülecektir.

Dün Bosna Hersek’te, Suriye’de, Çeçenistan’da, Irak’ta Türkmenlere, Doğu Çin’de Uygur Türklerine, Mynamar’da Müslümanlara yapılanlara seyirci kalanlar bugünde aynı tutum ve duruşu sergilemektedir. Akparti olarak Filistin ve bölgedeki tutumuzu Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 2009 Davos’taki çıkışıyla tüm dünyanın yüzüne vurmuş ve mazlumun yanında yer aldığımızı bir kez daha göstermiştir.

Ak Parti olarak daha önce nasıl Uygur Türklerine, Mynamardaki Müslümanlara, Kerkükteki Türkmelere, Suriyedeki vatandaşlara yapılan zulümlere sessiz kalmamışsak bu zulme de sessiz kalmamız beklenemez.

İsrail'in Batı Şeria ve Kudüs'teki işgalci konumunu ve adeta açık hava hapishanesine dönüştürülen Gazze’de yaşayan Filistinlilerin yavaş yavaş soykırıma uğratılmasını kınıyoruz. Tüm dünyanın gözleri önünde yaşanan bu vahşeti bir an önce durdurulması en büyük temennimizdir” dedi.

 
Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2014, 13:24

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4