Karda Mahsur Kalanların İmdadına Manisa Büyükşehir Belediyesi Yetişti

Spil Dağı Milli Parkı’na karda eğlenmek için İzmir’den gelen bir grup genç ile bir çekici kar yağışı nedeniyle Ayvacık ayrımında mahsur kaldı.

Karda Mahsur Kalanların İmdadına Manisa Büyükşehir Belediyesi Yetişti

Durumun Manisa Büyükşehir Belediyesi ekiplerine bildirilmesi üzerine hızla olay yerine ulaşan ekipler, kar çözücü ile yolu açarak vatandaşları güvenli bir şekilde uğurladı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesine bağlı ekipler,  kentin yüksek kesimlerinde etkisini gösteren kar yağışının hayatı olumsuz etkilememesi için teyakkuz halindeler.  Bu anlamda, Spil Dağı’nda etkili olan kar yağışı esnasında aracında kar lastiği ve zincir takmadığı için Ayvacık ayrımında, bir grup genç ile bir çekicinin yolda kaldığının bildirilmesi üzerine daire başkanlığına bağlı ekipler hızla olay yerine ulaştı. Kendi çabalarıyla kurtulamayan vatandaşların imdadına yetişen Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler, kar çözücü ile yol açarak vatandaşları uğurladı.

Teşekkür Ettiler

Karda eğlenmek için İzmir’den gelen Karaca Doğan ve Can Akkuş, ekiplerin kendilerine ulaşmasıyla teşekkürlerini dile getirerek, “Birden karın bastırmasıyla yolda kaldık. Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne ulaştık. Yolda tuzlama çalışması yaparak kullanıma açtılar. Teşekkür ederiz” dedi.

Yolda kalan çekiciyi de kurtardılar

Kar yağışıyla birlikte yolda mahsur kalan bir diğer vatandaş da Süleyman Akgün’dü.  Spil Dağı Milli Parkı’nda kaza yapan bir aracı çekicisiyle kurtarmak için gelen Süleyman Akgün, etkisini arttıran kar yağışıyla birlikte yolda kaldı.  Ekiplerin müdahalesiyle kurtarılan Akgün, “Müşterimiz kaza yapmış. Kurtarmaya geldik. Biz kendimiz de mahsur kaldık. Spil Dağı’ndan Sütçüler yönüne giderken mahsur kaldık. Manisa Büyükşehir Belediyesine ulaştık. Onlar da yardımcı oldu. Ekipler yolda tuzlama çalışması yaptılar” dedi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4