Kosova'nın Ankara Büyükelçisi İlir Dugolli Turgutlu'da

Manisa'nın Turgutlu ilçesine çeşitli ziyaretler için gelen Kosova'nın Ankara Büyükelçisi İlir Dugolli, Arnavut Zeynel'in adının verildiği parkın açılışını gerçekleştirdi.

Kosova'nın Ankara Büyükelçisi İlir Dugolli Turgutlu'da
banner43

               Bir takım ziyaretler ve açılış için Turgutlu'ya gelen Kosova'nın Ankara Büyükelçisi İlir Dugolli, ilk ziyaretini Turgutlu Belediye başkanı Çetin Akın'a gerçekleştirdi. Başkan Akın'ı Turgutlu Belediyesinde ziyaret eden büyükelçi Dugolli, kendisi tarafından Kosova'da çekilen bir fotoğrafı başkana hediye etti.

               Turgutlu'da yaşayan Kosovalı ve Arnavut vatadandaşlarla bir araya gelen büyükelçi Dugolli, Turgutlu Kent Müzesini gezdi.

               Turgutlu'nun düşman işgalinden kurtuluşunda yer alan önemli isimlerden birisi olan Arnavut Zeynel  Taçyıldız'ın adının verildiği Yiğitler Mahallesindeki Arnavut Zeynel Parkı'nın açılışını yapan Kosova'nın Ankara Büyükelçisi İlir Dugolli, Turgutlu'da olmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

               Kosova'nın Ankara Büyükelçisi İlir Dugolli, Turgutlu Arnavut Kültür Derneği'ni ziyaret etti.

Açılışa Turgutlu Belediye başkanı Çetin Akın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez, Turgutlu Belediyesi Başkan Yardımcıları Fırat Honaz, Ahmet Daşkan ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: Kamil TEKMEN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4