Kültür ve Turizm Bakanlığından Manisa'ya destek

Kültür ve Turizm Bakanlığından Manisa'ya destek

 yardım


 


Manisa İli Kırkağaç İlçesinde yapımı devam eden ve inşaatı bitme aşamasında olan Kültür Merkezi için önemli bir maddi kaynak sağlandı. Daha önce Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Manisa Milletvekili Recai Berber’in girişimleri ile desteklenen proje için bu sefer Doç. Dr. Selçuk Özdağ devreye girdi ve Kültür Bakanlığından ciddi bir miktar kaynak sağlandı.


Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz ile birlikte Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkililerini ziyaret ettiler ve 16 Nisan 2013 tarihinde ihale edilen Kültür Merkezi inşaatına Kültür ve Turizm Bakanlığı 495 Bin TL. destek sözü aldılar. Konu ile ilgili yazışmalara başlandı. Özdağ kısa bir süre içerisinde bu kaynağın Kırkağaç Belediyesine aktarılacağını ifade etti.


"Kırkağaç İlçesi içerisinde 300 kişilik çok amaçlı salon, kütüphane, atölyeler, sergi salonu ve sergi holleri bulunan modern bir Kültür Merkezine kavuşmuş oldu" ifadesinde bulunan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, "İnşaatı bitme aşamasında olan ama yüklenici firmaya ödeme yapma noktasında yaşanan Kültür Merkezi Kırkağaç’ımızın önemli bir ihtiyacını giderecek ve kültür hayatımıza katkı sağlayacaktır. Bu önemli desteğin yanı sıra aynı ziyaret sırasında bir destek te Gölmarmara İlçesi için geldi. Gölmarmara İlçesi Ozanca Mahallesinin bordür ve parke taşı ihtiyacı için 150.000 TL. maddi katkı sağlandı. Osmanlı Padişahlarından II. Mehmed’in sütannesi Halime Hatun’un yaşadığı köy olması hasebiyle tarihi bir önem arz eden Ozanca için de bu kaynak bir problemini halletmesi açısından değerlidir. Bu iki ilçemiz için sağlanan bu destek Manisa’mıza ve Manisalılara hayırlı olsun" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2014, 10:13

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4