Manisa Çalışan Gazeteciler Derneği'nden Başkan Akın'a Plaket

Manisa Çalışan Gazeteciler Derneği'nden Başkan Akın'a Plaket

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde, Manisa Çalışan Gazeteciler Derneği ile ortaklaşa geliştirilen Manisa Genelinde Uygulanan Eğitim Projesi Kapsamında geçtiğimiz hafta düzenlenen kurslarda 60'a yakın gazeteciye  İnsansız Hava Aracı Pilot Lisansı eğitimi verildi. 
Turgutlu Belediyesinin Meclis Salonunda 11, 12, 13 Haziran 2021 tarihlerinde düzenlenen kursa 12 kişi katıldı. 12 kursiyerin katılımıyla gerçekleştirilen kurs sonunda 7 katılımcı başarılı olarak İnsansız Hava Aracı Kullanma Belgesi almaya hak kazandı. 
Kurs nedeniyle yer tahsisi yapan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın'ı ziyaret eden Manisa Çalışan Gazeteciler Derneği yönetim kurulu üyeleri Erkan Şimşek ve Kamil Tekmen, Başkan Akın'a desteklerinden dolayı teşekkür plaketi takdim ettiler.  
2020 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında Zafer Kalkınma Ajansı'na sundukları  Manisa il genelinde gazetecilere yönelik, insansız hava aracı pilot lisansı eğitimi projelerinin uygulama safhasına geçilmesinde pandemiden dolayı gecikme yaşandığını ifade eden Dernek Başkan Yardımcısı  Erkan Şimşek, eğitimlerin Sapmaz Havacılık tarafından haziran ayı içerisinde tamamlandığını söyledi.
Şimşek;  "Manisa'nın 17 ilçesinde yerel ve ulusal basında faaliyet gösteren toplamda 60 gazeteci ve kamu kurumlarının basın bölümlerinde çalışan arkadaşlarımız eğitimden faydalandı. Manisa'nın merkez ilçeleri olan Yunusemre, Şehzadeler, Turgutlu, Soma, Gördes ve Kula ilçesinde eş zamanlı başlayan planlı eğitimlerde 60' a yakın gazeteci eğitim gördü.İlçemizde düzenlenen kursa desteğinizi esirgemediğiniz için teşekkür ederim" dedi.
Belediye Başkanı Akın, "Gazetecilik zor bir meslek ve her geçen gün kendilerini teknolojiyle uyumlu hale getirmek zorundalar. Bu eğitimin meslek yaşantılarında büyük kolaylık sağlayacağını umut ediyor ve böyle bir eğitimi ilçemizdeki gazetecilere yönelik gerçekleştirdiği için Manisa Çalışan Gazeteciler Derneğini tebrik ediyorum. Bu tür eğitimlere her zaman desteğimiz sürecektir. Mesleki açıdan kendilerini geliştiren gazeteci arkadaşları tebrik ediyorum" diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4