Manisa'da Helikopter Destekli Trafik Denetimi

Manisa'da Turgutlu'nun da yer aldığı Devlet Karayollarında helikopter destekli trafik denetimi yapıldı.

Manisa'da Helikopter Destekli Trafik Denetimi

    Manisa İl Jandarma Komutanlığı ve Manisa İl Emniyet Müdürlüğü ile müşterek olarak Manisa-Turgutlu Devlet Karayolu, Manisa-Akhisar Devlet  Karayolu, Manisa-İzmir (Bornova) Devlet Karayolu ve Manisa-İzmir (Menemen) Devlet Karayolunda 10 Mayıs 2021 tarihinde Aydın Jandarma Filo Komutanlığından görevlendirilen helikopterle 10:00 - 12:00 saatleri arasında havadan (helikopterle) trafik ve Pandemi sebebiyle Tam Kapanma Kontrolü için oluşturulan kontrol noktalarının denetimi  yapılmıştır.
    Faaliyete Manisa İl Jandarma Komutanlığına bağlı (2) Jandarma trafik timi, (1) Motosikletli Trafik Timi, (1) Motosikletli Asayiş Timi, (2) Jandarma asayiş timi, (3) Bölge Trafik Ekibi olmak üzere toplam (32) personel katılmıştır.
    Denetim sonucunda (316) araç kontrol edilmiş, trafik ihlali yapan (21) araç ve sürücüsüne trafik idari para cezası uygulanmış, (7) araç trafikten men edilmiş, yoklama kaçağı olarak aranan (1) şahıs yakalanmıştır.  
    İlerleyen günlerde "sürücülerde algılanan yakalanma riski duygusunu sürekli üst düzeyde tutulması" için havadan trafik denetimine devam edilecektir. 

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4