Manisa'da Ulaşımda HES Kodu Denetimleri Artırılıyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi bağlı kuruluşu MANULAŞ A.Ş, Manisa Kart’lara HES kodu tanımlaması ile ilgili hatırlatma ve uyarılarda bulundu.

Manisa'da Ulaşımda HES Kodu Denetimleri Artırılıyor

Öte yandan Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığının HES kodu sorgulamaları ile ilgili denetimlerini arttıracağı belirtildi.

MANULAŞ A.Ş, Manisa Kart’lara HES kodu tanımlaması için uyarılarda ve hatırlatmalarda bulundu. Konu ile ilgili yapılan açıklamada,

“Manisa İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun Covid-19 Tedbirlerine İlişkin 25.01.2021 Tarihli ve 2021/3 Sayılı Kararı gereğince; HES kodu tanımlaması yapılmayan elektronik/akıllı seyahat kartları ile binişlere 08.02.2021 tarihinden itibaren izin verilmemesi, elektronik kartı olmayan para ile biniş yapan vatandaşların toplu taşıma araçları kullanımlarında HES kodu kontrolü yapılması kararı alınmıştır. Bu kapsamda Manisa Kart'ınıza HES kodu tanımlama işlemini;

Manisa Büyükşehir Belediyesi web sitesi www.manisa.bel.tr

Manulaş A.Ş. web sitesi www.manulas.com.tr

e-Devlet üzerinden www.turkiye.gov.tr/mbb-manisa-karta-hes-kodu-tanimlama veya Manisa Kart Mobil uygulaması üzerinden yapabilirsiniz. Sistemsel sorun yaşamanız durumunda Manisa Kart İşlem Merkezimize şahsen başvurabilir veya 0(236) 232 19 00 numaralı hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz” denildi.

Öte yandan Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığının da elektronik kartı olmayan para ile biniş yapan vatandaşların toplu taşıma araçları kullanımlarında HES kodu kontrolü yapılması ile ilgili de denetimlerini sıkılaştıracağı belirtildi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4