Manisa'lı 3 Firmaya Zeytinyağı'nda Japonya'dan Madalya

Japonya’da düzenlenen JOOP 2021 Zeytinyağı Yarışmasında Manisa’nın Salihli İlçesindeki üç firmaya, üretimini gerçekleştirdikleri zeytinyağlarından dolayı kendi klasmanlarında altın madalya ödülü verildi. 

Manisa'lı 3 Firmaya Zeytinyağı'nda Japonya'dan Madalya

    İlçede faaliyet gösteren Pulathaneliler Gıda Paz. San. Tic.A.Ş., Green Amour Zeytin ve Gıda Ürünleri San. Tic. A.Ş. ile Babek Olive Farm San. ve Tic. A.Ş’nin üretmiş olduğu zeytinyağları altın madalya ödülüne layık görülerek büyük bir başarıya imza attılar.
01.06.2021 tarihinde Salihli Kaymakamlığında düzenlenen bir etkinlikte, firma yetkililerine teşekkür plaketi takdim edildi. Etkinliğe; Salihli Kaymakamı Mehmet Kamil Sağlam, Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, İl Müdür Yardımcısı Melikşah Taşkın, Salihli İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ali Demir, Salihli Ticaret Borsası Başkanı Yetiş Aksoy ile firma yetkilileri katıldı.
Her üç firmayı da gösterdikleri başarıdan dolayı kutlayan Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk; “Ülkemiz dünyada zeytin üretiminde üçüncü, Zeytinyağı üretiminde ise beşinci sırada bulunmaktadır. İlimiz Manisa ise son yıllarda artan zeytin dikilişleri sonucunda ikinci sıraya yerleşmiştir ve yaklaşık 20 milyon adet ağaç varlığı bulunmaktadır. Bununla birlikte İlimizde zeytin dikimi her geçen gün artmaktadır. İlimizin zeytin üretimi artışında Salihli İlçemizde yapılan yoğun zeytin bahçesi tesisi artışı önemli bir yer tutmaktadır. Salihli İlçemizde zeytin bahçesi alanı 100.000 dekara yaklaşmış, ağaç sayımız 3 milyonu bulmuştur. Bununla birlikte İlçemizde 11 adet zeytin ve zeytinyağı işletmesi mevcuttur” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4