Manisa Valisi Karadeniz, Manisa KADEM Temsilciliğini Ziyaret Etti

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Manisa Temsilciğini ziyaret ederek, Manisa Temsilcisi Uzm. Dr. Ümit Atman’dan faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Manisa Valisi Karadeniz, Manisa KADEM Temsilciliğini Ziyaret Etti

Vali Yaşar Karadeniz, Kadın ve Demokrasi Derneğini ziyaret etti. KADEM Manisa Temsilcisi Uzm. Dr. Ümit Atman ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Vali Karadeniz, KADEM’in faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Ziyarette Manisa Temsilcisi Atman, ‘Güven Toplumunun İnşası/Şiddetin Anatomisi ve Çözüm Yolları’ ile ‘Küfürsüz Hayat Mümkün’  kampanyaları hakkında da bilgi verdi.

 Yürüttükleri projeler dolayısı ile KADEM Manisa yetkililerini tebrik eden Vali Karadeniz “ KADEM olarak kadınlarımıza fayda sağlayacak çalışmalar yapmanız ve bu konuda olumlu gelişmeler sağlamanız temennimiz. Kadın ve erkek birbirini tamamlayıcı bir ilişki içerisinde olmalı ve herkesin kendi üzerine düşen görevi sonuna kadar yerine getirmesi gerekli. Böylece düzgün bir ilişki kurulabilir, aile bağları ve diğer sosyal ilişkiler doğru kurulabilir. Hukuk önünde, devletin sağladığı imkânlarda, çalışma hayatında hak ve hürriyet yönünden kadın ve erkek eşittir hatta bazen kadına pozitif ayrımcılık yapmak gerekir” dedi.

Kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında hukuki düzenlemelerin önemli olduğunu ancak bununla birlikte toplumun şiddetten arındırılması yönünde çalışmaların yapılması gerektiğini de vurgulayan Vali Karadeniz “ Kadına, çocuğa, hayvana, doktora, öğretmene şiddet gibi spesifik başlıklar yerine şiddetin yer aldığı tüm başlıkları hukuki ve diğer tüm boyutlarıyla birlikte ele almalı, şiddetin ortaya çıkma durumlarını değerlendirmeli ve şiddeti önleyecek eğitimler vermeliyiz. Şiddetin önlenmesi, çocukluk çağından itibaren yetişme tarzının değiştirilmesi ile başlayan bir süreçtir. Dünyaya yeni gelmiş bir bebeği toplumun içine şiddetten arınmış bir yetişkin olarak bırakabilirsek şiddeti önleyebileceğimizi düşünüyorum” dedi. 

Vali Karadeniz, KADEM Manisa Şubesi üyelerinin 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü de kutlayarak, çalışmalarında başarılar diledi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4